Uzņēmējdarbībā pieaug darījumi ārpus EEZ, piemēram, ar Brazīliju, Dominiku un Nigēriju

19.04.2011.

Pēdējā gada laikā būtiski pieaudzis kurjerpasta sūtījumu skaits ārpus Eiropas Ekonomikas zonas valstu robežām, kas nozīmē, ka mūsu valsts uzņēmējiem pieauguši darījumi ar valstīm ārpus Eiropas. Tā secinājuši „DHL Express” eksperti, vadoties pēc kurjerpasta sūtījumiem, kas visā pasaulē tiek izmantots kā viens no indikatoriem uzņēmējdarbības aktivitātes noteikšanā.


Populārākie kurjerpasta sūtījumu galamērķi ārpus ES robežām ir Krievija, Ukraina, ASV un Ķīna. Interesanti, ka pēdējā laikā kurjerpasta sūtījumi pieauguši uz tādām attālam valstīm kā Brazīliju, Dominiku un Nigēriju, kas liecina par eksporta attīstīšanu uz šiem reģioniem.


Ilze Vītiņa, „DHL Express” pārstāve: „Pēc kurjerpasta sūtījumiem var secināt par zināmiem procesiem uzņēmējdarbībā un ekonomikā kopumā gan Latvijas, gan globālā mērogā. Piemēram, līdz ar ekonomikas lejupslīdi palielinājās kurjerpasta sūtījumi uz jaunām valstīm, kas norādīja, ka mūsu uzņēmēji meklē jaunus sadarbības partnerus un apgūst jaunus eksporta tirgus. Pēdējo divu gadu laikā pieaudzis sūtījumu skaits uz valstīm ārpus Eiropas Ekonomikas zonas valstīm, kas nozīmē, ka uzņēmējdarbībā pieaug interese par eksporta tirgiem ārpus Eiropas Savienības.”


No Eiropas Ekonomikas Zonas valstīm stabili līderi, analizējot pēc kurjerpasta sūtījumu galamērķiem, ir Vācija, Zviedrija un Lielbritānija, kas arī ir galvenie valstī saražotās produkcijas eksporta tirgi.


„DHL Express” pērn sūtījumi ārpus Eiropas Ekonomikas Zonas valstīm veidojuši 20% no visiem starptautiskajiem kurjerpasta sūtījumiem.


Uzņēmuma eksperti Latvijas uzņēmumu kurjerpasta eksporta sūtījumu apjomus vērtē kā stabili pieaugošus un šādu tendenci prognozē arī nākotnē. Līdz ar to ir vērojams zināms progress Latvijas eksporta attīstībā kopumā.


„DHL Express” darbojas Latvijā jau 20 gadus, nodrošinot vienas dienas laikā dokumentu un  paku piegādes uz galamērķiem visā pasaulē, paralēli piedāvājot visplašāko pakalpojumu klāstu, sākot ar paku apdrošināšanu līdz lielapjoma kravu transportēšanai vai uzglabāšanai noliktavās. „DHL Express”  ir attīstījis arī modernus e-risinājumus, kā, piemēram, DHL eTrack, ar kuru sūtītājam ir iespēja tiešsaistē sekot līdzi sūtījumu piegādēm.


„DHL Express” ir SIA „DHL Latvia” struktūrvienība, kas ietilpst „Deutsche Post DHL” grupā un ir vadošais loģistikas un starptautiskā kurjerpasta uzņēmums pasaulē, kurš savu darbību Latvijā uzsāka jau pirms 20.gadiem. Neskatoties uz vairākkārtēju sūtījumu apjoma pieaugumu, „DHL Express” vienība joprojām nodrošina ātrākos sauszemes sūtījumu un drošākos aviopārvadājumu pakalpojumus, kuru iespējamie maršruti kopumā aptver 220 pasaules valstis un teritorijas ar vairāk nekā 120 000 galamērķiem.


Informāciju sniedza:
Ilze Vītiņa
„DHL Express” struktūrvienības vadītāja


Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Pozņaks
Mob.27718597
martins@repute.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.