Preiļu novada Skolotāju koris iegūst augstāko vērtējumu Latgalē

09.04.2011.

9. aprīlī Daugavpilī notika reģionālā koru skate, kurā mūsu novadu pārstāvēja Preiļu novada Skolotāju koris „Latgale”. Kopvērtējumā ir iegūti 46,33 punkti no 50 iespējamajiem un labākā kora vārds Latgalē.


Koris skatē izpildīja divas izlozes dziesmas un izvēles dziesmu – Jāzepa Vītola darbu „Dievu lūgums”. Skolotāju kora „Latgale” prezidents Alberts Vucāns pastāstīja, ka skates žūrijas komisija ļoti atzinīgi novērtēja kora diriģenta Edgara Znutiņa profesionālo sniegumu, kas kora uzstāšanos un muzikālo izpildījumu ļāva pārvērst spilgtā emocionālā notikumā un katru dziesmu uztvert kā stāstu, ko izdzīvoja gan diriģents, gan paši koristi. Preilieši daudziem klātesošajiem mūzikas ekspertiem un klausītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu.


Šogad koru skates valstī tiek organizētas, lai sagatavotos šā gada Latgales un Vidzemes Dziesmu svētkiem, kuri notiks 2. jūlijā Alūksnē un sāktu ‘iedziedāties’ arī 2013. gada Vispārīgajiem Dziesmu un deju svētkiem. Koru izvērtēšana notiek pēc apriņķu sadalījuma, un katrā apriņķī ietilpst vairāku bijušo rajonu teritorijas. Piecos apriņķos, kas aptver kādreizējos vienpadsmit rajonus, skates jau noslēgušās, un mūsu novada koris pašlaik ieņem visaugstāko vietu.


No 16. līdz 21. jūnijam Skolotāju koris „Latgale” uzstāsies draudzības koncertos Polijas pilsētā Ostrolekā, kur publikas atzinība iegūta jau iepriekšējos koru konkursos un festivālos. Jūlijā koristi Preiļos uzņems kora grupu no Francijas, bet augustā jāpiedalās Rīgas pilsētas Dziesmu svētkos.


Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 09.04.2011.