G4S Latvia aicina preventīvi rūpēties par mājokļa drošību plūdu laikā

19.04.2011.

Turpinot pieaugt ūdens līmenim Latvijas ūdenskrātuvēs, AS G4S Latvia drošības eksperti aicina iedzīvotājus savlaicīgi novērst vai pēc iespējas samazināt riskus, kas saistīti ar pavasara plūdiem un varētu radīt nopietnu kaitējumu gan mājoklim un iedzīvei, gan tā saimniekiem, tajā skaitā mājdzīvniekiem. G4S pārstāvji norāda, ka līdz ar plūdu un palu laiku, būtiski palielinās saņemto trauksmju skaits, ko izraisījuši mitruma un ūdens noplūdes detektori. Tā saucamajā aktīvajā plūdu un palu sezonā (marta vidus – aprīlis) G4S Latvia saņem aptuveni 70% no gada laikā kopējām saņemto mitruma un ūdens noplūdes detektoru izraisītajām trauksmēm.


Izvērtējot nopietnās pērn radītās plūdu sekas, G4S drošības eksperti atgādina, ka plūdu riskiem ir pakļautas ne tikai regulāri applūstošās teritorijas, bet arī daudzu jaunbūvju īpašnieki. Tas galvenokārt skaidrojams ar līdz galam nepārdomātu mājokļa vietas izvēli – kā prioritāti izvirzot skaistus skatus un ūdens tuvumu, bet neveicot teritorijas applūšanas draudu analīzi.


Kopumā visā Latvijas teritorijā ik gadu plūdu apdraudētas ir vairāki tūkstoši ēkas, un, kā liecina pieredze, pavasara plūdu laikā ūdens līmenis ūdenskrātuvēs un to tuvumā var mainīties ļoti strauji, pat dažu stundu laikā.


Ilze Jermacāne, AS G4S Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja: „Arī mūsu uzņēmuma praksē bijušu gadījumi, kad saņemam trauksmes signālus no mājokļiem, kur no rīta, saimniekiem prom braucot mājoklis ir drošībā, savukārt jau pēcpusdienā mitruma detektori ir uztvēruši ūdens parādīšanos, jo pagrabā vai pirmajā stāvā uz grīdas ir parādījies ūdens, un signalizācijas sistēma ir noraidījusi plūdu trauksmes paziņojumu. Uzstādītā drošības sistēma dod signālu un ļauj nekavējoties reaģēt – vēl pirms tam, kad mājoklim, iedzīvei, pašiem saimniekiem un mājas mīluļiem radīts reāls apdraudējums. Līdz ar to, protams, lielākajam riskam ir pakļauti tie īpašumi, kas bez uzraudzības atstāti uz ilgu laiku un nav aprīkoti ar signalizāciju.”


G4S Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja Ilze Jermacāne arī norāda, ka mājokļos, kuros nav iespējama pastāvīga saimnieku klātbūtne, īpaši ieteicams uzstādīt ūdens noplūdes vai mitruma detektorus, kas apdraudējuma gadījumā brīdinās ēkas īpašnieku un drošības pakalpojumu kompāniju. Tas attiecas gan uz plūdu un palu risku samazināšanu, gan arī tādiem sadzīves negadījumiem kā, piemēram, ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas bojājumiem. Plīsušas ūdensapgādes vai kanalizācijas caurules ir īpašuma sabojāšanas risks ar ko jārēķinās ikvienam namīpašniekam cauru gadu, ne tikai plūdu apdraudētās teritorijās un pavasara palu laikā.


G4S pamata ieteikumi plūdu risku un to seku mazināšanai:


1. Sekot līdzi laika prognozēm, meteoroloģiskajiem apstākļiem, kā arī informācijai masu medijos par situāciju un ūdens līmeni ūdenstilpnēs attiecīgajā atrašanās vietā, kā arī vietās, pa kurām nepieciešams pārvietoties, piemēram, uz un no darba.
2. Kritiskas situācijas gadījumā zvanīt 112 un turpmāk rīkoties saskaņā ar VUGD, kā arī citu atbildīgo institūciju un operatīvo dienestu rīkojumiem.
3. Būtiski izdarīt visu iespējamo, lai maksimāli novērstu jebkādus īssavienojumu riskus, jāatvieno elektriskās iekārtas un instalācijas no elektropadeves u.tml.
4. No īpašuma zemākajiem stāviem (pagraba un pirmā stāva) kustamā manta pēc iespējas jānogādā augstākos stāvos, bēniņos vai jāpārvieto uz pagaidu mītni.
5. Savlaicīgi jāparūpējas par pagaidu mītni gadījumā, ja plūdu dēļ mājoklī uzturēties nav iespējams (izolēts no ārpasaules, pārplūdis u.c.). Īpaši savlaicīgi tas jādara mājdzīvnieku un/vai mājlopu īpašniekiem.
6. Evakuācijas gadījumā jāpārliecinās, kas visas mājokļa durvis un logi ir aizvērti. Drošības nolūkos iespējams izmantot arī speciālu līmlenti logu un durvju aizlīmēšanai, kā arī, ja logiem ir restes, tās aizslēgt, lai situāciju neizmantotu garnadži.
7. Iespējams, konkrētos gadījumos lieti noderētu iegādāti vai iznomāti speciāli ļoti jaudīgi ūdenssūkņi vai nosūcēji, kas paredzēti liela ūdens daudzuma uzsūkšanai vai pārsūknēšanai.


Publikācijas gadījumā obligāta atsauce uz G4S Latvia


Uzziņai par G4S Latvia
AS G4S Latvia ir vadošādrošības risinājumu kompānijaLatvijā, kas sniedz drošības pakalpojumus vairāk nekā 13 000 fiziskām un juridiskām personām, tostarp dažādu nozaru vadošajiem uzņēmumiem, kā arī klientiem valsts sektorā, izstrādājot individuālus drošības risinājumus un nodrošinot tehniskās un fiziskās apsardzes, kā arī montāžas un inkasācijas pakalpojumus. AS G4S Latvia ir TOP 10 lielākais privātais darba devējs valstī, nodarbinot vairāk nekā 1400 darbinieku.
G4S uzņēmums Latvijāir pasaulē lielākās drošības risinājumu kompānijas G4S plc grupas uzņēmums Latvijā. Šobrīd G4S plc darbojas vairāk nekā 120 valstīs, nodarbināto skaitam pārsniedzot 625 000 cilvēku.
AS G4S Latvia ir viens no retajiem uzņēmumiem nozarē, kas saņēmis Industriālo drošības sertifikātu, Atzītās aizsardzības organizācijas Atbilstības sertifikātu un sertifikātu atbilstoši ISO 9001:2008 prasībām.


Informāciju sniedza:
Ilze Jermacāne
AS G4S Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja


Informāciju sagatavoja:
Jānis Lievītis
Tel. 27711409; 67358920


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.