Vārkavas novadā darbu uzsākusi jauna LMT 3G stacija

14.04.2011.

Vārkavas novada Upmalā darbu uzsākusi jauna Latvijas Mobilā Telefona trešās paaudzes jeb 3G stacija, kas nodrošina ne tikai kvalitatīvus sakarus, bet arī ātrgaitas mobilā interneta iespējas. Pirms uzsākt darbu komercrežīmā, uzstādītā stacija tika pārbaudīta testa režīmā, tāpēc apkārtnes iedzīvotāji jau iepriekš izjuta sakaru uzlabojumus. Kopumā 2011. gada 3 mēnešos visā Latvijā darbu uzsākušas 110 jaunas LMT 3G stacijas.


Modernā 3G mobilo sakaru tehnoloģija ļauj LMT tīklā sasniegt datu pārraides ātrumu līdz pat 42 megabitiem sekundē. Tas ir platjoslas interneta risinājumiem līdzvērtīgs ātrums, un tādējādi mobilo sakaru tīklu var ērti izmantot arī kā bezvadu interneta pieslēgumu savam portatīvajam vai galddatoram. LMT piedāvā interneta pieslēgumu datoram par fiksētu maksu – pat tikai 5 lati mēnesī. Šogad ieviests arī jauns piedāvājums – Ģimenes un Biznesa komplekti, kuros par izdevīgu cenu ir apvienoti trīs ikdienā biežāk izmantotie un iedzīvotājiem būtiskākie telekomunikāciju pakalpojumi – internets, mājas telefons un mobilās sarunas. Komplektam ir fiksēta mēneša maksa, kas iekļauj noteiktu minūšu skaitu zvaniem uz Lattelecom un LMT tīkla numuriem, noteiktu datu apjomu interneta patēriņam, neierobežotas sarunas līdz pat 6 LMT klientiem savstarpēji, kā arī nepieciešamo gala ierīču izmaksas. Turklāt komplektā ietilpstošais rūteris ļauj vienu interneta pieslēgumu vienlaicīgi izmantot vairākiem datoriem.


LMT ir lielākais mobilo sakaru operators Latvijā ar plašāko tīkla pārklājumu un LMT mobilais internets ir pieejams visā tīkla pārklājuma zonā, kas ir 99% Latvijas teritorijas. Šī gada laikā LMT apņēmies attīstīt ātrgaitas 3G tīkla pārklājumu vismaz 90% Latvijas teritorijas. Šobrīd tas jau pieejams vairāk nekā 80 % Latvijas teritorijas. Turklāt LMT ir vairāk 3G bāzes staciju nekā konkurentiem kopā skaitot.


Kopš LMT dibināšanas kopējie kapitālieguldījumi sasnieguši gandrīz 300 miljonus latu, turklāt katru gadu LMT iegulda mobilo sakaru tīkla attīstībā ievērojami vairāk līdzekļu nekā konkurenti. Tas ļāvis izveidot vienu no modernākajiem sakaru tīkliem Eiropā, kas nodrošina augstu pakalpojumu kvalitāti. Šogad LMT palielinājis investīcijas līdz 18 miljoniem latu. Savukārt 20 gadu laikā LMT valstij nodokļos samaksājis vairāk nekā 350 miljonus latu un dividendēs, tai skaitā pastarpināti, vairāk nekā 215 miljonus latus.


Kā augsts novērtējums LMT darbam, pērn saņemti arī virkne apbalvojumu. LMT jau otro gadu ir Reputācijas topa līderis valstī un atrodas Latvijas patērētāju Mīlētāko zīmolu topa virsotnē.


Valdis Jalinskis, LMT Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs (tālr. 29248645)


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.