Info velodraugiem un veselīga dzīvesveida piekritējiem!

04.05.2011.

Skriešanas cienītāji Preiļos var būt gandarīti – „Cīruļputenis” ir ieņēmis stabilu vietu valsts skriešanas sacensību kalendārā aprīļa otrajā sestdienā un mūspuses skriešanas draugiem ir iespēja samērot spēkus ar tādiem pašiem domubiedriem no citiem novadiem , kā arī redzēt labākos skrējējus. Vēl vairāk pie mums ir tādu, kuri ir draugos ar velosipēdu un kuri labprāt arī izbaudītu sacensību garšu, bet dažādu apstākļu dēļ ( sacensību izmaksas, velo transportēšanas problēmas utt.) to nevarēja izdarīt. Velosports valstī ir lielā cieņā – it sevišķi MTB riteņbraukšana – tādi seriāli kā SEB, Trek Philips, Sportlat , kā arī Vienības brauciens, kuri pulcē dalībniekus no daudziem simtiem līdz vairākiem tūkstošiem.


Pagājušajā gadā notika pirmās Preiļu novada atklātās sacensības, kuras notika Riebiņos un uz kurām attālums nebija šķērslis ne balvēniešiem, ne pļaviņiešiem, ne līvāniešiem nemaz nerunājot par riebiņiešiem un citiem. Žēl, ka daudzie potenciālie braucēji no pašu mājām tā arī nenokļuva Riebiņos. Šogad , ne bez pūlēm, ir sameklēts trases variants Preiļu apkārtnē un tāpēc gribas cerēt, ka atsaucība no Preiļu novada iestāžu un uzņēmumu darbinieku puses būs krietni lielāka. Ticiet man, lai arī distancē nāksies sastapties ar dažām grūtībām, gandarījuma sajūta pēc tam būs krietni lielāka. Pēc tam varbūt radīsies vēlme uzstartēt Līvānos jūlijā, vai arī Aglonā augustā, bet varbūt arī septembrī Riebiņos. Lieku galvu ķīlā, ka kādam tas būs kā tramplīns daudz nopietnākām sacensībām.


Tātad pulcēšanās vieta 4.maijā pie Preiļu pilsētas parka estrādes, kur būs arī starta un finiša vieta. Iepriekš labi jāizlasa nolikums un jāpiesakās savlaicīgi. Trase vīsies pa šoseju, lauku ceļiem un celiņiem un būs arī kāds bezceļa posms. To visu varēs arī izmēģināt iepazīšanās braucienā ar trasi, kuriem laiks atļaus 30. aprīlī plkst 12.00 no estrādes. Kā jau visās riteņbraukšanas aktivitātēs ķivere ir obligāta, kura jāiegādājas veikalā vai jāaizņemas pie draugiem un būs arī iespēja ierobežotu skaitu izīrēt uz vietas. Finišā visus gaida Preiļu Arodvidusskolas topošo pavāru gatavota „spēka” putra un tēja. Preiļu novada iestādes vai uzņēmuma darbinieku kuplāk pārstāvēto kolektīvu gaidīs svētku torte no t /c „Oga” , pie garšīgiem t/c „Oga” kliņģeriem tiks arī godalgoto vietu ieguvēji Sporta klasē komandu cīņā. Medaļas un diplomi no Preiļu novada domes gaidīs laureātus individuālajā vērtējumā Sporta klasē, kā arī kausi Preiļu novada labākajam un labākajai MTB braucējam. Tātad velkam savus „dzelzs rumakus” no pagrabiem un sākam gatavoties!


Uz tikšanos Preiļupes līkločos!


Leonīds Valdonis,
Preiļu novada sporta pasākumu organizators


 


Preiļu novada atklāto sacensību „Preiļupes līkloči”
MTB riteņbraukšanā
nolikumsI Mērķis un uzdevumi.
   1.Popularizēt MTB sportu kā visiem pieejamu aktīvas atpūtas un veselību veicinošu sporta veidu.
   2. Popularizēt velosipēdu kā videi un cilvēkam draudzīgu transportlīdzekli.
   3. Veicināt saturīgu brīvā laika pavadīšanu Preiļu novada darba kolektīvos.
   4. Noskaidrot labākos sportistus velokrosā dažādās vecuma grupās.


II Laiks un vieta.
   Sacensības notiks 2011.gada 04.maijā plkst.12.00 pie Preiļu pilsētas parka estrādes.


III Sacensību vadība.
   Sacensības organizē Preiļu novada dome sadarbībā ar biedrību-sporta klubs „Preimes kraukļi”. Sacensību galvenais tiesnesis Leonīds Valdonis, sekretāre – Viktorija Neištadte.


IV Dalībnieki.
   Sacensībās piedalās Preiļu novada iedzīvotāji un viesi. Sporta klasē dalībnieki sadalīti sekojošās vecuma un dzimuma (S-sieviešu, V-vīriešu) grupās:
         SV  Kadeti – 1998.g.dz. un jaunāki,
         SV  Juniori – 1995. – 97.g.dz.,
         SV  Elite – 1994. – 1972.g.dz.,
         V  Seniori – 1971. – 1962.g.dz.; S Seniores – 1971.g.dz. un vecākas.
         V  Veterāni – 1961.g.dz. un vecāki
    Komandu vērtējumā tiek vērtēti 3 vīr.+1 siev. labākie rezultāti neatkarīgi no vecuma grupas summējot distancē pavadīto laiku.
    Tautas klasē startē dalībnieki ar jebkura veida velosipēdiem neatkarīgi no vecuma un dzimuma.
    Iesācēji – 2000.g.un jaunāki.


V Programma.
   Sacensības notiek trijās dažāda garuma distancēs, kur Lielo loku – 22 km veic SV Juniori, SV Elite, SV Seniori, V Veterāni, Mazo loku – 15 km veic SV Kadeti, Tautas klase un Iesācēju loku– 8 km veic iesācēji. Starts kopējs, bet no atsevišķiem starta koridoriem.


VI Pieteikšanās.
   Dalībnieki piesakās līdz 3.maijam plkst.15.00 elektroniski vai telefoniski: leonids.valdonis@preili.lv ; mob.:29556446. Pēc iepriekšējas pieteikšanās dalības maksa uz vietas- pieaugušajiem – Ls 1,-; skolēniem – Ls 0.50. Piesakoties sacensību dienā uz vietas līdz plkst.11.30 dalības maksa dubultā.


VII Apbalvošana.
   Individuāli I-III vietu ieguvēji Sporta klasē katrā vecuma grupā tiek apbalvoti ar Preiļu novada domes medaļām un diplomiem. Komandu vērtējumā I – III vietu ieguvēji ar garšīgām balvām no sacensību atbalstītājiem. Ar kausiem tiek apbalvoti Preiļu novada labākie MTB braucēji individuāli sievietēm un vīriešiem. Ar saldajām balvām no t/c „Oga” tiks apbalvoti godalgoto vietu ieguvēji komandu cīņā un Preiļu novada iestādes vai uzņēmuma darbinieku kuplāk pārstāvētais kolektīvs. Tiks sumināti arī ātrākais un ātrākā Tautas klases braucēji un veiksmīgākie Iesācēju klasē.


VIII Nosacījumi.
   Dalībnieki paši ir atbildīgi par savu veselības stāvokli sacensību laikā un to apliecina ar parakstu pieteikuma anketā. Veloķiveres ir obligātas, kuras ierobežotā skaitā par simbolisku samaksu varēs iznomāt starta vietā. Sacensību organizatori neatbild par dalībnieku iespējamām traumām, sadursmēm , kritieniem un citiem nelaimes gadījumiem trasē. Sacensībās ir atļauts piedalīties ar visu veidu velosipēdiem. Nolikums un iepazīšanās ar to ir arī uzaicinājums uz sacensībām. Uz tikšanos Preiļupes līkločos!


 

Pēdējās izmaiņas: 04.05.2011.