Pieaug ielaisto un novēloti konstatēto slimību skaits

06.04.2011.

„Uroklīnika” speciālisti ir secinājuši, ka katrs piektais pacients pie ārsta vēršas novēloti un viņu ārstēšana ir ļoti komplicēta. Katru gadu Latvijā tiek reģistrēti vairāki simti jaunu prostatas vēžu slimnieki un pēdējos gados ir novērota tendence, ka ar prostatu sāk slimot gados arvien jaunāki vīrieši.


Dr.Alvis Laukmanis, Uroklīnikas urologs, Latvijas urologu asociācijas prezidents: „Viens no cēloņiem, kāpēc Latvijā palielinās pacientu skaits ar novēlotu prostatas slimību konstatāciju un tādējādi apgrūtinātu to ārstēšanu, ir vīriešu nevēlēšanas runāt par šim problēmām un psiholoģiskās bailes doties vizītē pie urologa. Šādas attieksmes rezultātā rodas arī papildus slogs valsts veselības budžetam, jo palielinoties ielaisto gadījumu skaitam, palielinās vajadzība pēc valsts kompensējamajiem medikamentiem.”


Prostatas slimības ir izplatīta problēma Latvijas vīriešu vidū. Visbiežāk sastopamās prostatas kaites ir labdabīga prostatas hiperplāzija, kas būtībā ir labdabīgs prostatas audzējs, hronisks vai akūts prostatīts – prostatas iekaisums un prostatas vēzis. Prostatas vēzis ir otra visbiežāk sastopamā onkoloģiskā slimība vīriešiem Latvijā un, atklāta sākumstadijā, ir pilnībā izārstējama.


Kā vienu no prostatas slimību ierosinātājiem, Uroklīnikas eksperti min mūsdienu neveselīgo dzīvesveidu un pārlieku lielo stresu. Attīstoties tehnoloģijām un palielinoties darba ritma intensitātei, protams, paplašinās arī mūsu iespējas, bet no otras puses Uroklīnikas urologi nav pārliecināti, ka Latvijas vīrieši ikdienas steigā apzinās sekas, kuras ilgtermiņā var negatīvi ietekmēt veselību, piemēram, sēdošs darbs vai nesabalansēta diēta.


Uroklīnikas eksperti atgādina, ja ir radušās sūdzības urīnpūsli, vēlams laicīgi konsultēties ar urologu. Savlaicīgi pamanītas iespējamās prostatas kaites ārstēt ir salīdzinoši vieglāk un lētāk. Savukārt vīriešiem pēc 50.gadu sasniegšanas pilnībā izvairīties no prostatas problēmām nav iespējams, tāpēc tikai regulāri, vismaz reizi gadā, apmeklējot urologu, vīrietis var būt pilnībā drošs par savu prostatas veselību.
 
SIA „Uroklīnika” pirmsākumi ir saistāmi ar slimnīcu „Linezers”, kuras uroloģijas nodaļa to profesionāļu dēļ savulaik tikai augsti vērtēta. Pēc valsts veiktajām reformām slimnīcā, 2008.gadā, tās pieredzējušie urologi apvienojās un izveidoja pirmo privāto uroloģijas klīniku Latvijā. Uroklīnikas ārsti – urologi Dr. Alvis Laukmanis un Dr. Atis Karulis ir vieni no vadošajiem speciālistiem Latvijā, kas var sniegt kompetentu viedokli par dažādām uroloģiskām slimībām, tendencēm un jaunākajām ārstēšanas metodēm.


Uroklīnikas pacientiem ir pieejama Latvijā modernākā uroloģisko slimību diagnosticēšanas un ārstēšanas aparatūra, piemēram, bipolārais rezektoskops prostatas transuretrālās ķirurģijas veikšanai, kā arī tiek nodrošināts jaunāko nierakmeņu slimības ārstēšanai nepieciešamais metožu kopums, tai skaitā nierakmeņu lāzerlitotripsija, jeb nierakmeņu skaldīšana izmantojot lāzera enerģiju, fleksiblā ureterorenoskopija un perkutānā nefrolitotripsija.Informāciju sagatavoja:
Dr.Alvis Laukmanis, Latvijas urologu asociācijas prezidents

Pēdējās izmaiņas: 06.04.2011.