GudrasGalvas.lv – iespēja tiešai saziņai ar deputātiem un ministriem

06.04.2011.

Mūsu ievēlētie deputāti un Saeimas apstiprinātie ministri nemaz nav tik tālu, kā pirmajā mirklī var šķist. Lai gan fiziski viņi strādā galvaspilsētas namos, kur iekļūšanai nepieciešamas īpašas caurlaides, mūsdienu tehnoloģijas nodrošina iespēju ikdienā tautas kalpus satikt virtuālajā vidē. Pirms 10.Saeimas vēlēšanām izveidotais portāls www.GudrasGalvas.lv sniedz iespēju ikvienam interneta lietotājam uzdot deputātiem un ministriem jautājumus, diskutēt ar viņiem un galu galā sekot līdzi tam, kā deputāti pilda savus priekšvēlēšanu solījumus, un turēt viņus pie vārda.


Saeimas un valdības dienaskārtībā ir virkne svarīgu jautājumu, kas pavisam tuvā un tālākā nākotnē ietekmēs ikviena Latvijas cilvēka dzīvi. Bet vai mēs zinām, ko mūsu ievēlētie deputāti domā par patlaban aktuālajiem jautājumiem, piemēram, atjaunojamajiem energoresursiem, teritoriālo plānošanu vai budžeta konsolidāciju? Vai mēs zinām, cik cītīgi viņi apmeklē Saeimas komisiju sēdes, vai tajās uzstājas un izsaka savu viedokli un, pats galvenais, vai aizstāv mūsu intereses? Šie ir tikai daži jautājumi, uz kuriem atbildes var gūt, izmantojot interneta vietni www.GudrasGalvas.lv.


Sākotnēji — priekšvēlēšanu laikā — šī mājas lapa tika izveidota kā jauna veida saziņas forma starp vēlētājiem un 10.Saeimas deputāta kandidātiem, lai lauztu ierasto kārtību — priekšvēlēšanu laikā reklāmās deputāta kandidāti klāsta savus solījumus, bet vēlētāji viņus tikai pasīvi uzklausa un vēro. Ikvienam kandidātam minētajā interneta vietnē tika radīts savs profils, kurā bija iespējams izteikt viedokli par aktuāliem jautājumiem, iepazīstināt vēlētājus ar savu motivāciju kandidēt, kā arī minēt trīs solījumus, ko būtu gatavs izpildīt ievēlēšanas gadījumā.


Nu www.GudrasGalvas.lv ir sākusies nākamā fāze — mājas lapa pārveidota par platformu, kurā vēlētāji var komunicēt ar ievēlētajiem deputātiem un valdības ministriem. Ir pienācis laiks, kad vēlētāji var noskaidrot deputāta motivāciju kādā balsojumā, var uzdot jautājumus un saņemt atbildes, var pārskatīt deputāta solījumus un turēt tautas kalpus pie vārda. Tāpat iespējams lasīt deputātu un ministru blogus, sekot līdzi Saeimas tiešraidei un, aizpildot vienkāršu anketu, pieteikties Saeimas apmeklējumam.  


Uzdot jautājumus tautas priekšstāvjiem var, www.GudrasGalvas.lv ieejot ar kādu no sociālo tīklu Draugiem, Twitter un Facebook parolēm. Savukārt deputātu vai ministru atbildes iespējams saņemt uz savu e-pastu. Šī ir platforma, kas nodrošina vienlīdzīgas bezmaksas komunikācijas iespējas visiem Saeimas deputātiem un valdības ministriem.


Ikviens no mums var piedalīties lēmumu pieņemšanā. Izmanto šo iespēju arī Tu un sarunājies ar deputātiem un ministriem interneta vietnē www.GudrasGalvas.lv!


Informāciju sagatavoja:
Linda Jākobsone
GudrasGalvas.lv koordinatore


Projektu „Vēlētāju un ievēlēto amatpersonu tiešās saziņas interneta vietnes www.gudrasgalvas.lv attīstība” finansiāli atbalsta Sorosa Fonds – Latvija Mediju programmas ietvaros.
Plašāka informācija par Sorosa Fonda-Latvija atbalsta virzieniem pieejama
www.sfl.lv.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.