Noslēgts līgums par sintētiskā seguma uzklāšanu jaunajam futbola laukumam Preiļos

05.04.2011.

Pagājušajā nedēļā Preiļu novada domē tika parakstīts līgums par sintētiskā seguma uzklāšanu jaunizveidotajam futbola laukumam Preiļos pie Valsts ģimnāzijas.


Pasākumā piedalījās Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis, federācijas komercdirektors Vladimirs Žuks, projektu vadītājs Guntars Indriksons, Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs, izpilddirektors Vladimirs Ivanovs un Latvijas Futbola federācijas Latgales nodaļas koordinators Imants Babris.


Tā kā Preiļos laukuma pamatne jau pilnīgi sagatavota, sintētisko segumu varēs uzlikt pavisam drīz, tiklīdz būs nokusis sniegs un iestāsies sauss laiks. Pēc Futbola federācijas vadības aplēsēm jau vasaras sākumā varēs sākt sportot jaunajā laukumā. Federācijas pārstāvji parādīja arī seguma paraugu, kura augšpusi klāj sintētisks zaļš materiāls zāles formā, zem kura apakšā būs granulas, kas savienos zaļo klājumu ar laukuma pamatni. Segums izturēs lielu slodzi, uz tā varēs darboties visu dienu, laiks būs jāatvēl tikai tā kopšanai, kā to nosaka seguma uzturēšanas noteikumi.


Jauno futbola laukumu treniņiem izmantos Preiļu Valsts ģimnāzijas un citu novada izglītības iestāžu audzēkņi, te treniņi notiks arī Preiļu novada Bērnu un jauniešu sporta skolas audzēkņiem. Tā kā laukuma izveidošanā finansiāli palīdzējusi arī Aizsardzības ministrija, to, iespējams, izmantos arī zemessardzes bataljons. Šobrīd no Preiļiem ir pārstāvji valsts jaunatnes futbola izlasē, bet nākotnē, cerams, Preiļi tiks pārstāvēti arī nacionālajā futbola izlasē.


Preiļu novada domei sadarbība ar Latvijas Futbola federāciju notiek jau daudzus gadus. Pagājušajā gadā pie Preiļu Bērnu un jauniešu sporta skolas tika izveidots mini futbola laukums. Lielā laukuma izveidošana ir kārtējais projekts, kura rezultātā tiks pilnveidotas iespējas jaunajai paaudzei saturīgi pavadīt brīvo laiku, bet sportistiem pilnvērtīgi trenēties. Līdz ar to tas būs ieguvums un reāla palīdzība arī futbola tradīciju attīstībai Latgales reģionā.


Aldis Adamovičs pateicās Futbola federācijas vadībai par iespēju Preiļos kā mazpilsētā izveidot labu futbola laukumu. Savukārt Imants Babris saņēma pateicības vārdus no Futbola federācijas vadības un domes priekšsēdētāja par organizatorisko darbu un enerģisko rīcību, lai Preiļi saņemtu tik lielisku dāvanu – jaunu futbola laukumu.


Imants Babris atzina, ka jaunais un kvalitatīvais futbola laukums dos iespēju jaunajiem futbolistiem trenēties tepat Preiļos, savā pilsētā, jo līdz šim jaunie censoņi pieredzes un iemaņu apgūšanai pārsvarā devās izbraukumos.


Latvijas futbola federācija šo projektu realizē ar Eiropas Futbola federācijas atbalstu. Līgums par sintētiskā seguma uzklāšanu jau noslēgts arī ar Daugavpils pilsētas pašvaldību un Rēzeknes pilsētas domi. Tuvāko divu gadu laikā sintētiskie segumi tiks uzlikti futbola laukumiem sešpadsmit Latvijas pašvaldībās. Kā informēja Jānis Meržeckis, sadarbība ar pašvaldībām turpināsies, jo tuvākajā laikā notiks sarunas ar Izglītības un zinātnes ministriju un ar Vides un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvjiem, lai gūtu finansiālu atbalstu un pie jaunizveidotajiem laukumiem iekārtotu ģērbtuves un dušas.


Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 05.04.2011.