OCTA ir tikai katram trešajam motociklam Latvijā

05.04.2011.


Tikai katram trešajam motociklam Latvijā šobrīd ir iegādāta OCTA, liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroja apkopotie dati. Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, ERGO prognozē, ka aprīlī – sākoties motociklu sezonai, būs piecreiz lielāks iegādāto OCTA polišu skaits motocikliem.Aprīlī prognozējams piecreiz lielāks iegādāto OCTA polišu skaits motocikliem


Saskaņā ar apdrošināšanas sabiedrības ERGO ikgadēji apkopotiem datiem, aprīlī prognozējams piecreiz lielāks iegādāto OCTA polišu skaits motocikliem.


Lilita Linde, ERGO Transportlīdzekļu, CTA un personu apdrošināšanas departamenta direktore: Tā ir likumsakarīga un stabila sezonāla tendence, un gatavojoties motociklu sezonas atklāšanai, tieši aprīlī tiek iegādāti aptuveni 40% no kopējā OCTA skaita motocikliem. Savukārt maijā – 14%, bet jūnijā un jūlijā – 21% no kopējā gada laikā iegādāta OCTA polišu motocikliem skaita”.


Saskaņā ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroja (LTAB) statistiku, 1.oktobrī Latvijā bija apdrošināti tikai 36,6% motociklu, kuriem ir derīga tehniskā apskate.


Kopumā reģistrēto motociklu skaits Latvijā sasniedz gandrīz 38 000, no kuriem tehniskā kārtībā (ar izietu transportlīdzekļa apskati) ir tikai aptuveni viena piektdaļa jeb 23%.


ERGO apdrošināšanas speciālisti iesaka iegādāties OCTA arī tiem motocikliem, kuriem īpašnieks vai lietotājs neplāno veikt ikgadējo valsts tehnisko apskati, bet ar kuriem tomēr gada laikā var sanākt kaut vai īslaicīgi piedalīties ceļu satiksmē. Pretējā gadījumā neapdrošināto motociklistu vadītājiem var nākties rēķināties ar ļoti lieliem, neparedzētiem zaudējumiem.


Līdz šim lielākā atlīdzība par ceļu satiksmes negadījumu, kurā iesaistīts Latvijā reģistrēts motocikls, sastāda vairāk kā 17 000 LVL – atlīdzība par negadījumu, kas 2008.gadā notika Vācijā.Populārākais termiņš OCTA polisēm motocikliem – 6 un 9 mēneši


Ņemot vērā, ka pērn labvēlīgo laika apstākļu dēļ motociklu sezonas garums bija ievērojami ilgāks, nekā ierasts, iezīmējās tendences masveidā pagarināt OCTA polises, kas bija iegādātas uz 3 mēnešiem. Tamdēļ šogad ERGO vislielāko pieprasījumu prognozē OCTA polisēm uz sešiem vai deviņiem mēnešiem.


Lilita Linde: „Pēc ERGO novērojumiem, visvairāk motocikli tiek apdrošināti pavasarī, kad kopumā tiek iegādāti aptuveni 70% no visām gada laikā izsniegtajām polisēm. Vairāk kā puse OCTA polisēm motocikliem tiek iegādātas uz sešiem mēnešiem vai deviņiem mēnešiem, turklāt šādu termiņu visbiežāk izvēlas gados jaunāki cilvēki.”Par ERGO apdrošināšanas grupu


ERGO ir viena no vadošajām apdrošinātāju grupām Baltijas reģionā, kas darbojas dzīvības, nedzīvības, veselības un pensiju apdrošināšanas segmentos Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.


Baltijas valstīs ERGO pakalpojumiem, ekspertu zināšanām un finansiālajai stabilitātei uzticas vairāk kā 400 000 klientu.


ERGO apdrošināšanas sabiedrības Baltijā ietilpst ERGO Apdrošināšanas Grupā, kas ir viena no Eiropas lielākajiem grupām, kas apvieno 135 apdrošināšanas sabiedrības 30 pasaules valstīs un apkalpo vairāk kā 40 miljonus klientu. ERGO Apdrošināšanas Grupas akcionārs ir Munich Re, kas ir viena no pasaulē vadošajām pārapdrošināšanas un risku apdrošināšanas sabiedrībām.


Inese Kronberga
ERGO Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.