Dzīvesvietu ārvalstīs 3 mēnešu laikā reģistrējušas 3700 personas

04.04.2011.

Šogad trīs mēnešu laikā pastāvīgo dzīvesvietu ārzemēs reģistrējušas vairāk nekā 3700 personas, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) apkopotā statistika no Iedzīvotāju reģistra.


Kopumā šogad trīs mēnešu laikā Iedzīvotāju reģistrā dzīvesvieta ārvalstīs reģistrēta 2797 personām, kuras pirms tam dzīvojušas Latvijā, kā arī 915 personām, kuras jau iepriekš dzīvojušas ārzemēs, bet tagad mainījušas adresi. Salīdzinājumam pērn visa gada laikā iesniegumi par dzīvesvietas reģistrēšanu ārvalstīs tika saņemti attiecīgi no 7496 izceļojušām personām un vēl 2887 – no personām, kuras jau iepriekš dzīvojušas ārpus Latvijas, bet mainījušas adresi.


Pastiprināta iedzīvotāju interese par dzīvesvietas reģistrēšanu ārvalstīs novērojama tieši pēdējo dienu laikā, turklāt iesniegumi tiek saņemti gan no tiem Latvijas valstpiederīgajiem, kas ārzemēs dzīvo jau ilgstoši, gan arī tiem, kas vēl tikai grasās tuvākajā laikā pamest Latviju. Kā novērojuši PMLP darbinieki, lielākoties šis pieplūdums saistīts ar ārzemēs dzīvojošo vēlmi pēc dzīvesvietas reģistrēšanas PMLP vērsties Valsts Ieņēmumu dienestā, lai tur nokārtot nerezidenta statusu, kas atbrīvotu no pienākuma deklarēt citās valstīs gūtus ienākumus.


Saskaņā ar Iedzīvotāju reģistra likumu personai, ja tā uzturas ārpus Latvijas ilgāk par sešiem mēnešiem, ir pienākums paziņot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei par savu un savu nepilngadīgo bērnu dzīvesvietas adresi ārvalstī. To var izdarīt, aizpildot PMLP mājaslapā lejupielādējamu iesniegumu vai uzrakstot iesniegumu brīvā formā, tajā norādot datus par sevi vai savu nepilngadīgo bērnu (vārds, uzvārds, personas kods) un adresi ārvalstī. Iesniegumu persona var iesniegt personīgi klātienē vai nosūtot pa pastu PMLP, Latvijas diplomātiskajās vai konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs, kā arī elektroniski portālā www.latvija.lv, ja persona lieto drošu elektronisko parakstu.


Andrejs Rjabcevs
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
sabiedrisko attiecību vadītājs

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.