Pensionāri aktīvi piesakās un iesaistās datorprasmju apmācībās

31.03.2011.

Divu nedēļu laikā, kopš uzsākts Lattelecom sociālās atbildības projekts Pieslēdzies, Latvija!, datorapmācībām pieteikušās vairāk kā 30 Pensionāru biedrības, nokomplektējot 42 apmācību grupas ar gandrīz 600 dalībniekiem. Izmantojot Baltijas Datoru akadēmijas mobilo datoru klasi un profesionālus pasniedzējus, apmācības jau veiksmīgi noritējušas Olainē, Ķegumā, Lubānā, Balvos un Gulbenē, kopumā 9 grupās apmācot vairāk nekā 125 pensionārus.


Lattelecom sociālā projekta Pieslēdzies, Latvija! ietvaros šogad veic senioru apmācību darbam ar datoru, sniedzot tiem pirmās teorētiskās un arī praktiskās iemaņas darbam ar datoru. Aprīlī apmācības ir ieplānotas 14 pilsētās (Mazsalaca, Ādaži, Garkalne, Madliena, Valka, Kārsava, Jūrmala, Tukums, Jaunpils un citas), kur ir pieteiktas 22 apmācību grupas, kopskaitā 308 mācīties gribētāji.


Šobrīd lielāko apmācāmo grupu skaitu pieteikusi Stopiņu novada pensionāra biedrība, kas pieteikusi 3 grupas un Smiltenes pensionāru biedrība, piesakot 4 grupas.


„Šīs apmācības ir pozitīvu emociju un lielas apņemšanās piesātinātas. Pensionāri ir ļoti apzinīga un arī prasīga auditorija, kas ar lielu aizrautību uztveru katru niansi, pārjautājot un precizējot neskaidros jautājumus, kā arī aicinot pasniedzēju pārliecināties vai uzdotais uzdevums tiek izpildīts pareizi. Vēl lielāks gandarījums ir pēc apmācībām, kad skaidri ir redzams, ka pensionārus vairs nemulsina ne aicinājums ieslēgt datoru, ne stādu un puķu sēklu meklēšana internetā, ne lūgums uzrakstīt vēstuli. Un tas nozīmē, ka pamats jau ir ielikts, lai aktīvi turpinātu apgūt šīs tehnoloģijas turpmāk, kas izrādās nemaz nav tik sarežģītas,” apmācībās pieredzēto stāsta Ieva Šolmane, Baltijas Datoru akadēmijas pasniedzēja, norādot, ka pats svarīgākais Pieslēdzies, Latvija! uzdevums ir mazināt bailes un barjeru, kas senioriem līdz šim traucējušas apgūt datorprasmes.


Līdztekus apmācībām reģionos, norit intensīvs plānošanas darbs apmācībām Rīgā dzīvojošajiem pensionāriem, jo divu dienu laikā ir pieteikušies vairāk nekā 150 mācīties gribētāju.


Šāda pieteikšanās aktivitāte, kā arī pēc apmācībām aptaujāto pensionāru viedoklis pierāda, ka pensionāri ir ieinteresēti un gatavi paplašināt savas zināšanas, lai ikdienā izmantotu mūsdienu tehnoloģijas un to sniegtās priekšrocības.


Lattelecom rīkotās apmācības sadarbībā ar pensionāru biedrībām turpināsies līdz pat rudenim, tāpēc visiem interesentiem ir jāvēršas sava novada pensionāru biedrībā un jāpiesakās apmācībām.


Pieslēdzies, Latvija! ir Lattelecom sociālās atbildības projekts, ko šogad rīkojam sadarbībā ar Latvijas Pensionāru federāciju un Kultūras informācijas sistēmas. Projekta mērķis ir veicināt datora prasmju apgūšanu un interneta pieejamību, parādot plašākai sabiedrībai ieguvumus no mūsdienu tehnoloģiju izmantošanas ikdienas dzīvē.


Līga Bite
Lattelecom Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
Tālruņi: 670 55 740, 29109944
liga.bite@lattelecom.lv
www.lattelecom.lv
www.1188.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.