Visā Latvijā notiek deju kolektīvu, koru un vokālo ansambļu skates

29.03.2011.

Lai apzinātu amatierkolektīvu virzību ceļā uz XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem 2013. gadā un novērtētu to darbību iepriekšējā sezonā, visā Latvijā notiek deju kolektīvu, koru un vokālo ansambļu skates.


Gatavojoties valsts nozīmes deju svētkiem – Vidzemes novada Deju svētkiem Caur sidraba birzi gāju, kas notiks  4. jūnijā un XVI Senioru svētkiem Ikšķilē 28. maijā, kā arī novadu un pilsētu svētkiem – no 19. marta līdz 1. maijam visā Latvijā notiks deju kolektīvu skates.
Rīko: Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs (KNMC) sadarbībā ar pilsētu un novadu pašvaldībām.


No 2. aprīļa līdz 14. maijam Latvijas novados un pilsētās notiks koru repertuāra pārbaudes skates. Koru skašu mērķis ir pārbaudīt 2013. gada Dziesmu un Deju svētku Noslēguma koncertam paredzēto repertuāru, kā arī gatavoties reģionālajiem koru svētkiem, kas šogad norisināsies Alojā, Bauskā, Dundagā, Mazsalacā, Alūksnē, Rīgā un Ērgļos.
Rīko: KNMC sadarbībā ar pašvaldībām, novadu kultūras nodaļu vadītājiem un koru apriņķu virsdiriģentiem.


Pēc vairāku gadu pārtraukuma visā Latvijā trīs kārtās norisinās „Latvijas vokālo ansambļu konkurss 2011”. Tā I kārta notika koru apriņķos, savukārt jau šonedēļ – 2. aprīlī – ar Zemgales novada skati Ozolnieku tautas namā sākas konkursa II kārta – skates kultūrvēsturiskajos novados. Konkursa II kārta norisināsies Rīgā (3. aprīlī), Cēsīs (9. aprīlī), Daugavpilī (16. aprīlī) un Kuldīgā (17. aprīlī). Labākie Latvijas vokālie ansambļi tiksies 15. maijā Vecumieku novada Valles Saieta namā – „Latvijas vokālo ansambļu konkursa 2011” Finālā.
Rīko: Biedrība „Latvijas vokālo ansambļu asociācija” sadarbībā ar KNMC un novadu pašvaldībām.


Plašāka informācija un skašu norises grafiki: www.knmc.gov.lv


Informāciju sagatavoja
Inga Bika,
KNMC komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste
67228985
inga.bika@knmc.gov.lv
www.knmc.gov.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 29.03.2011.