26. martā notiks akcija „Zemes stunda”

26.03.2011.

2011. gada 26. martā plkst. 20:30 Pasaules dabas fonds rīko akciju Zemes stunda, kuras laikā katrs ir aicināts uz vienu stundu izslēgt apgaismojumu, lai simboliski parādītu savu apņemšanos planētas labā. Šogad akcija Zemes stunda aicina katru apņemties kādu videi draudzīgas rīcības īstenošanu, ko varētu paveikt ikdienā.


Akcijas ietvaros Preiļos 26. martā no plkst. 20:30 līdz 21:30 tiks izslēgts āra apgaismojums Preiļu Romas katoļu baznīcai. Preiļu novada dome aicina visus novada iedzīvotājus, uzņēmumus un iestādes atbalstīt akciju un šo sestdien vismaz uz stundu izslēgt apgaismojumu savās mājās, tā parādot, ka arī mums rūp dabas un planētas liktenis.


Kas ir Zemes stunda?
– Zemes stunda ir Pasaules Dabas Fonda organizēta vispasaules akcija, kuras laikā uzņēmumi, pašvaldības un ikviens cilvēks izslēdz apgaismojumu uz vienu stundu, lai simboliski parādītu savu apņemšanos Zemes labā.
– Zemes stunda ir simbolisks pasākums, kas paredzēts, lai ikvienam pasaules iedzīvotājam dotu iespēju parādīt savu attieksmi un rīcību vides ilgtspējas saglabāšanai.
– Zemes stunda sākotnēji bija lielākais klimata tēmai veltītais pasākums, kāds jebkad noticis. Tās laikā miljoniem cilvēku visapkārt pasaulei vienojās, izslēdzot apgaismojumu uz vienu stundu, lai pieprasītu izlēmīgu rīcību klimata problēmu risināšanai.

Pēdējās izmaiņas: 26.03.2011.