Valsts ģimnāziju konkurss „Valstis un valodas”

23.03.2011.


Valsts ģimnāziju konkurss „Valstis un valodas”


  18. martā Rīgā Āgenskalna Valsts ģimnāzijā, norisinājās svešvalodu konkurss „Valstis un valodas”, kurā piedalījās 13 Valsts ģimnāzijas no visas Latvijas, tostarp arī Preiļu Valsts ģimnāzija.
  Konkursā to pārstāvēja Jūlija Kirillova (3.A) krievu valodā, Inta Gribonika (3.D) angļu valodā un Ieva Gribuste (1.DK) vācu valodā.
  Konkursa mērķis bija attīstīt un pilnveidot jauniešu svešvalodu prasmes, kas tika pārbaudītas sešos dažādos uzdevumos. Tika veidotas komandas, kurās apvienoja divu skolu pārstāvjus. Preiļu Valsts ģimnāzija veiksmīgi sadarbojās ar Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāziju. Komandām bija jāveic gan zināšanu pārbaudes tests, gan atjautības uzdevumi, gan jāsacer dziesma par godu konkursa jubilejai. Pirms katra uzdevuma izpildes komandas izlozēja valodu, kurā tām tas būs jāveic. Varēja izlozēt krievu, angļu vai vācu valodu. Konkursa noslēgumā tika apkopoti katras komandas iegūtie punkti un noteikti uzvarētāji, šogad pirmo vietu ieguva Cēsu Valsts ģimnāzijas un Madonas Valsts ģimnāzijas apvienotā komanda.
PVĢ ieguva pateicību par dalību konkursā, jaunus draugus, pozitīvas emocijas un, protams, lieliski pavadīja laiku! Jo ne velti ir teiciens: ”Galvenais ir nevis uzvarēt, bet gan piedalīties”.
Paldies par atbalstu arī mūsu skolotājām Lilijai Livmanei, Annai Verzai un Anitai Lazdānei.

Jūlija Kirillova,
3.A kursa audzēkne
Pēdējās izmaiņas: 23.03.2011.