Donoru diena Preiļos

30.03.2011.

Šī gada 30.martā no plkst. 09:00 līdz 12:00 Valsts asinsdonoru centra (VADC) Latgales filiāle rīko asins donoru dienu Preiļu poliklīnikā, Preiļos, Raiņa bulvārī 13.


VADC informē, ka no 7.marta, akcijas „Esi sasniedzams” ietvaros, Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja reģistrēties īsziņas saņemšanai ar aicinājumu ziedot asinis brīdī, kad slimniekiem būs nepieciešamas tieši attiecīgās grupas asinis.


Lai reģistrētos īsziņas saņemšanai:
1. reģistrējies par asins donoru www.draugiem.lv/asinsdonori;
2. norādi savu asins grupu un tuvāko pieejamo asins ziedošanas vietu (kādā no deviņām pilsētām);


Kad pārliešanai būs nepieciešamas tieši Tavas grupas asinis, VADC Tevi uzrunās ar īsziņu (ne biežāk kā četras reizes gadā)!


VADC Donoru nodaļas vadīja Irēna Danilāne: „Mēs esam priecīgi par katru donoru, kas ierodas pie mums ziedot asinis bez īpaša aicinājuma. Tomēr nereti veidojas situācijas, kad slimniekiem pārliešanai nepieciešamas kādas noteiktas grupas asinis, kuru krājumu nepieciešams papildināt. Aizsāktais projekts „Esi sasniedzams” mums palīdzēs sazināties tieši ar tiem donoriem, kuri vēl nav iesaistījušies asins donoru kustībā, bet kuru asinis var būt nepieciešamas pārliešanai slimniekiem.”


Donoru reģistra izveidi atbalsta arī Latvijas Nacionālās operas soliste Kristīne Zadovska, Latvijas Televīzijas žurnāliste Karīna Rubene un grupas „Prāta Vētra” mūziķis Māris Mihelsons, kuri kādā savas dzīves posmā tikuši iesaistīti asins donoru kustībā. M. Mihelsons par asins donoriem vairāk uzzināja, kad kādam radiniekam bija nepieciešama asins pārliešana: „Visdrīzāk mēs pat neaizdomājamies, cik nozīmīga ir asins donoru kustība, kamēr šis jautājums neskar pašu vai kādu tuvinieku. Ir vērts atcerēties, ka katrs no mums ar šādu ziedojumu var palīdzēt kādam citam izglābt dzīvību. Svarīgi mazliet nenoslinkot.”


VADC potenciālo donoru reģistrs tapis sadarbībā ar AS „Grindeks” un portālu Draugiem.lv.


VADC atgādina, ka par donoru var kļūt vecumā no 18 – 65 gadiem. Donora svars nedrīkst būt mazāks par 50 kg, un pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu un smēķēt. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments!


Pēc asins nodošanas donors saņem naudas kompensāciju 3LVL pusdienām, brīvdienu (saglabājot vidējo darba algu) asins došanas dienā un nākamajā dienā, iepriekš to saskaņojot ar darba devēju pēc Darba likuma 74. panta un ar uzņēmuma „G.Miežis Ārsts” atbalstu – Lietuvā ražotā produkta Hematogenas Vita + tāfelītes asins līdzsvara atjaunošanai organismā.


Informāciju sagatavoja:
Valsts asinsdonoru centra
Sabiedrisko attiecību nodaļa

Pēdējās izmaiņas: 30.03.2011.