Vitamīni un enerģija – sulas glāzē

22.03.2011.

Glāze sulas – vitamīni un dabīgā augļu enerģija
Sulās ir vitamīni, minerālvielas, ogļhidrāti un dažādas citas organismam nepieciešamas uzturvielas, kas palīdz stiprināt veselību un sniedz enerģiju. Turklāt sulu sniegtā enerģija ir noturīgāka nekā citiem produktiem, jo tā ir dabīga – sulu sastāvā ir dabīgie augļu cukuri fruktoze un glikoze. Tādēļ uztura speciālisti iesaka izdzert glāzi sulas no rītiem, lai uzlabotu koncentrēšanās un darba spējas, savukārt bērniem – mācību spējas.
Labs iedvesmas avots pārmaiņām un veselīgu tradīciju ieviešanā ir „CIDO Sulu akadēmija”, kuras pamatā ir ideja sulu dzeršanas un vingrojumu kombinācija katrai dienai, kas savukārt sniedz pozitīvu ietekmi uz cilvēka organismu.


Inga Pūce, „CIDO Sulu akadēmija” uztura speciāliste: „Projekta ideja – katru rītu izdzert glāzi noteikta veida sulu un izpildīt konkrētu vingrojumu, tā sniedzot dubultu pozitīvu rezultātu organismam, ir ideāls veids, kā pieradināt organismu pie veselīga un regulāra ieraduma un kopumā sākt  jaunu dzīvesveidu.”
 
Katrai sulai sava ietekme 
Interesanti un lietderīgi ņemt vērā, ka katrai sulai ir īpašs minerālvielu, vitamīnu, ogļhidrātu, kā arī citu vērtīgu uzturvielu sastāvs un apjoms, līdz ar to dažādas sulas var izvēlēties atkarībā no situācijas un vēlamā rezultāta. Piemēram, ābolu sula ir vērtīgs dzelzs avots, kas palīdz paaugstināt koncentrēšanās spējas. Savukārt CIDO rozā greipfrūtu sulā ir īpaši daudz C vitamīna, kas stiprina imūnsistēmu un paaugstina organisma izturību. Apelsīnu sula veicina asinsriti, un tās sastāvā esošais magnijs labvēlīgi iedarbojas uz nervu sistēmu un palīdz sakārtot domas. Lūk, cik dažādu pozitīvu ietekmi var sniegt sulas.


Lai rezultāts būtu vēl labāks, sulas glāzi no rītiem var kombinēt ar vingrojumu. Var izdomāt savu vai arī izmēģināt „CIDO Sulu akadēmijas” ierosinātos vingrojumus katrai dienai: „Kalnu miers”, „Enerģijas trijstūris”, „Tauriņi vēderā”, „Plaukstošā roze” un „Lotoss rīta rasā”. Vairāk par tiem var uzzināt www.cido.lv


Inga Pūce arī norāda, ka tieši glāze sulas ir ieteicamā dienas deva, ko iesaka lietot uztura speciālisti. Izdzerot glāzi sulas kopā ar brokastīm tiks uzņemts ne vien šķidrums, bet arī vitamīni un dabīgie augļu cukuri – fruktoze un glikoze. Jāatzīmē, ka tieši pateicoties glikozei un fruktozei 100% sulām ir tik salda garša. Un augļi, no kuriem pagatavota sula, ievākti pašā pilnbriedā, kad arī fruktoze un glikoze tajos ir visvairāk. Savukārt sulās visbiežāk sastopamie vitamīni ir C, A, dažādi B grupas vitamīni, kā arī E, P vitamīni. Tāpat vairākās sulās, piemēram, burkānu un tomātu, ir daudz karotīna, kas organismā pārvēršas par A vitamīnu, kas savukārt palīdz stiprināt redzi. Vitamīni organismam nepieciešami galvenokārt imūnsistēmas stiprināšanai, kā arī pilnvērtīgai organisma funkciju nodrošināšanai.


Par „CIDO Sulu akadēmija”
„CIDO Sulu akadēmija” (www.cido.lv) ir sulu ekspertu, uztura un jogas speciālistu izstrādāta sulu dzeršanas un vingrojumu  programma piecu dienu rītiem. Projekta pamatā ir ideja, ka no rītiem pašsajūtai, enerģijai un veselībai ir jāizdzer sulas glāze un jāizpilda noteikts fizisks vingrinājums, lai gūtu divreiz labāku rezultātu un uzlabotu koncentrēšanās spējas visai dienai, kā arī spēcinātu organismu un nodrošinātu veiksmīgu sirds un asinsvadu sistēmas darbību, kā arī gūtu citu pozitīvu iedarbību.


Ikviens  iedzīvotājs ir aicināts iesaistīties „CIDO Sulu akadēmija”, lai katru rītu kopīgi dzertas sulas un vingrotu. Izveidojot piecu cilvēku komandu pirmajām 300 Latvijas skolu komandām un pirmajām 200 Latvijas uzņēmumu komandām tiks nogādātas CIDO sulas un vingrojumu programma.


Projekts „CIDO Sulu akadēmija” ir arī pirmais solis programmas „5 dienā” ieviešanai Latvijā. Tās mērķis ir palielināt iedzīvotāju izpratni par veselīgu dzīvesveidu un veicināt dārzeņu un augļu, un to 100% sulu patēriņu ikdienas uzturā. Saskaņā ar „5 dienā” ikvienam cilvēkam veselības veicināšanai dienā nepieciešams uzņemt 5 porcijas augļu un dārzeņu. Programmas „5 dienā” ieviešanu atbalsta arī LR Veselības ministrija.


Inga Pūce, „CIDO Sulu akadēmija” uztura speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.