AS Latfood: neprognozējam pavasara plūdu būtisku ietekmi uz jauno kartupeļu ražu

22.03.2011.


AS Latfood Agroservisa direktors Ilgvars Krūmiņš atklāj, ka prognozētie pavasara plūdi uzņēmumam lielas bažas nerada, jo potenciālajā applūšanas teritorijā atrodas vien 5% no līgumaudzētāju zemēm.„Protams, precīzi prognozēt gaidāmā pavasara plūdu ietekmi nav iespējams, jo pavasara atnākšana var būt mainīga. Tiesa, tieši no pavasara iestāšanās laika atkarīgs, cik ātri varēsim uzsākt darbu – tas rada lielāku satraukumu, nekā ziemas sala vai pavasara plūdu radītā ietekme,” skaidro I.Krūmiņš.Uzņēmuma pārstāvis arī norāda, ka bargais ziemas sals ietekmi uz kartupeļu ražu neradīs, jo kartupelis uz lauka neziemo, tieši pretēji, sasalstot zemei iet bojā augsnē palikušie iepriekšējā gada bumbuļu, kas ir ļoti vēlama parādība.Ilgvars Krūmiņš: „Bargais ziemas sals uz kartupeļu ražu iedarbojas pat labvēlīgi – ziemā sasalusi zeme ir vieglāk apstrādājama pavasarī, jo tā ir irdenāka un labāk padodas apstrādāšanai. Negatīvu ietekmi var radīt vienīgi uz lauka ilgstoši guļošās ūdens peļķes, kuras radīsies kūstot biezā sniega segai, jo tās zemi var pārlieku sablietēt. Tomēr prognozējam, ka līdzīgi kā pērn sniega kušanas rezultātā zeme tiks samitrināta, kas ir pozitīvi.”AS Latfood ražotie kartupeļu čipsi tiek ražoti tikai no Latvijā speciāli audzētiem kartupeļiem, ko nodrošina apmēram 20 Latvijas zemnieku saimniecības, ar kurām AS Latfood sadarbojas jau vairāk nekā 10 gadus. AS Latfood Agroserviss nodrošina 25% no kopējās kartupeļu ražas, ko izmanto „Ādažu čipsi” ražošanā.Informācija par LatfoodAS Latfood ir lielākais kartupeļu čipsu un sāļo uzkodu ražotājs Latvijā – stabils tirgus līderis. Uzņēmuma produkcija ar preču zīmi Taffel tiek eksportēta uz Lietuvu, Igauniju, Kazahstānu, Kaļiņingradu, Krieviju, Lielbritāniju, Gruziju, savukārt Azerbaidžānā Latvijas čipsi nopērkami ar Ādažu čipsi zīmolu.


AS Latfood Ādažu čipsiem ir piešķirta „Zaļā karotīte”, kas apliecina, ka produkta izcelsme ir pilnībā izsekojama un ka produkts ražots no augstas kvalitātes vietējām izejvielām.


Vairāk informācijas par uzņēmumu: www.cipsi.lv un draugiem.lv domubiedru grupā www.draugiem.lv/Adazu_cipsi vai Twiter.com kanālā www.twitter.com/Adazu_cipsi


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.