Ziemas sports Saunas pagasta Smelteros

18.03.2011.

Smelteru jaunietim Agrim Pastaram ļoti patīk ziemas sporta veids „Ziemas rallijs”. Tam viņš rūpīgi gatavojas. Kad zeme jau ir nosalusi, uz īpašumā esošā zemes gabala Agris ved un lej ūdeni, lai izveidotos ledus kārta.


Trasi Agris veido elipses formā, tā ir tuvu lielceļam un ērti sasniedzama. Kad uzkrīt sniegs, trase tiek ieveidota, pieblietēta un pārbaudīta darbībā. Agris kopā ar brāli Rolandu veido reklāmu „Draugiem.lv”, izgatavo diplomus, iegādājas nelielas balvas un sagatavo hronometrus. Agrias, Rolands un daži viņu draugi ir arī rallija tiesneši.


Sacensību dienās, kas parasti ir svētdienās, trase tiek attīrīta no sniega un tiek iebrauktas sliedes. Uz sacensībām ierodas gan dalībnieki – braucēji ar labām iemaņām, gan milzum daudz skatītāju no Preiļu, Vārkavas, Līvānu, Daugavpils un citiem novadiem.


Sacensības tiek organizētas trijās automašīnu klasēs: priekšpiedziņas, pilnpiedziņas un aizmugurējās piedziņas. Atsevišķi brauc vīri un dāmas. Sacensību dalībnieki piesakās, iemaksā simbolisku dalības maksu un brauc vienu apli savā klasē. Iesācējiem šajā posmā tas nav tik viegli, jo, kā jau ziemā, visur ir ledus.


Uz sacensībām februārī Salas skolas absolvents – ‘zelta balss’ īpašnieks Dainis Skutelis – bija noorganizējis mikrofonus tiesnešiem, un fonā skanēja mūzika. Sacensību beigās uzvarētāji parasti tiek apbalvoti ar diplomiem un piemiņas veltēm.


Šajos svētdienu pasākumos interesenti var saturīgi pavadīt laiku. Agris veido trases, tīra sniegu par saviem personīgajiem līdzekļiem, viņš to dara no sirds. Smelteros nav algota nedz kultūras, nedz sporta organizatora. Ziemas rallijs tiek rīkots katru mēnesi, citreiz pat divas reizes mēnesī un pat biežāk.


Paldies Pastaru ģimenei par brīvprātīgo darbu, organizējot interesantas, aizraujošas sacensības, jo jauniešus tas interesē un priecē.

Valentīna Liniņa,
Preiļu novada domes deputāte, Salas pamatskolas direktore


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.