Zemkopības ministrija koordinēs pārtikas nozares jautājumus

18.03.2011.

Latvijas Republikas Zemkopības ministrija
Republikas laukums 2, Rīga, LV – 1981. Tālr. 67027070, fakss 67027070
zm@zm.gov.lv, www.zm.gov.lv


Zemkopības ministrija (ZM) sagatavojusi izmaiņas Ministru kabineta (MK) 2003. gada 29. aprīļa noteikumos Nr.245 „Zemkopības ministrijas nolikums”, ko šodien izsludināja valsts sekretāru sanāksmē. Izmaiņas nolikumā paredz, ka turpmāk visus ar pārtikas nozari saistītos jautājumus koordinēs Zemkopības ministrija.


Jau ziņots, ka ZM sagatavojusi informatīvo ziņojumu, kas paredz nodrošināt vienotas politikas par pārtikas nozares jautājumiem izstrādi un īstenošanu, tādējādi veicinot nozares turpmāko attīstību un konkurētspēju.


Ziņojumā izklāstīta šī brīža situācija, ka jautājumi, kas attiecas uz pārtikas nozari, tiek izskatīti vairākās ministrijās – Zemkopības ministrijā, Veselības ministrijā, Ekonomikas ministrijā, Finanšu ministrijā u.c. – bez vienotas koordinācijas, līdz ar to nav vienots skatījums uz pārtikas nozares attīstību.


Zemkopības ministrija piedāvā   izveidot valstī tādu sistēmu, lai visi ar pārtikas nozari saistītie politikas plānošanas dokumenti un normatīvie akti tiktu saskaņoti ar Zemkopības ministriju, jo jau pašlaik Zemkopības ministrijas kompetencē ir ļoti plašs pārtikas nozares jautājumu loks. 


Zemkopības ministrijas informatīvais ziņojums sagatavots, pamatojoties uz Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) vēstulē „Par LR Veselības ministrijas izstrādātajām Sabiedrības veselības pamatnostādnēm (2010.–2017. gadam)” Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim izteikto ierosinājumu deleģēt ZM visu pārtikas pārstrādi ietekmējošo jautājumu administrēšanu.


Tāpat Zemkopības ministrijas nolikumā precīzāk strukturēti ministrijas veicamie uzdevumi, tādējādi radot skaidru priekšstatu par ZM kompetencēm lauksaimniecības, zivsaimniecības un meža nozarēs.


Papildus informācija: http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40210650


Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027622
viktorija.kalnina@zm.gov.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.