Preiļu jaunās volejbolistes iekļūst finālā!

13.03.2011.

13.03.2011 Preiļu BJSS aizvadīts lielisks Latvijas jaunatnes čempionāta(LJČ) volejbolā priekšsacīkšu noslēguma posms „C1” grupas 1.līgas 1996./1997.dz.g. jaunietēm. Savu līdzjutēju priekšā mūsu meitenes ar rezultātu 3:0 sagrāva Limbažu, Salacgrīvas novadu sporta skolas komandu un sīvā cīņā ar rezultātu 1:3 piekāpās turnīra līderēm Rīgas volejbola skola-2 volejbolistēm. Sakrāto punktu pietiek iekļūšanai labāko pieciniekā, kurš 7. un 8. maijā Daugavpilī izspēlēs Latvijas čempiona godu.

Sacensību diena sākās ar Preiļu BJSS un Limbažu, Salacgrīvas novadu sporta skolas derbiju. Zinot, pie kā bieži noved pārlieku agrā priecāšanās un pretinieka nenovērtēšana, trenerei un vecākiem nācās pielietot nelielu viltībiņu, dezinformējot mūsu spēlētājas par finālā neiekļūšanas briesmām, ja pretinieces netiks uzvarētas 3 setos (kaut gan varējām atļauties arī zaudēt). Meiteņu noskaņojums uzvarēt bija acīm redzams. Nedaudz nervozi, bet pirmie 2 seti tika stabili uzvarēti 25-15, 25-15. Trešajā setā piepildījās treneres Zojas Jakimovas pareģotais, meitenes atslābinājās un nokļuva zaudētājās 12-21. Un atkal mūsu volejbolistes parādīja savu spītīgo raksturu, uzvarot setā 26-24 un spēlē 3:0!

Nākamā spēle notika par 1. vietu priekšsacīkstēs starp Daugavpils BJSS un Rīgas volejbola skola-2 jaunietēm. Diemžēl mūsu daudzo skatītāju gaidītā cīkstēšanās nesanāca, Daugavpils komandas neizteiksmīgās spēles dēļ. Kaimiņienes pārliecinoši zaudēja trīs setos.

Nāca mūsu kārta izturēt garo un spēcīgo rīdzinieču ofensīvu. Pie pārpildītām tribīnēm un skaļa līdzjutēju atbalsta sākās pirmais sets. Līdz rezultātam 8-8 spēle ritēja punkts-punktā. Meistarīgās rīdzinieces kļūdas nepiedod, preilietes sāk nervozēt un zaudē 8-11. Skatītāji ar skaļiem saukļiem uzmundrina mūsu meitenes un rezultāts kļūst 12-11. Tagad apmulsušas izskatās pretinieces. Viņu uzbrukumi tiek veiksmīgi nobloķēti, bet mūsu gremdes atrod caurumus rīdzinieču aizsardzībā. Galu galā skaista uzvara setā 25-21! Ejot pārtraukumā redzams, ka uzvara meitenēm ir prasījusi daudz spēka. Uz „optimisma nots” otrajā setā līdzvērtīga spēle notiek līdz 15. punktam. Pagurušās preilietes vairāk nespēj izveidot drošu bloku, uzņemt spēcīgās serves un pārservēt savējās. Sets tiek zaudēts 19-25. Rīdzinieces sajutušas uzvaras garšu un mūsējo meiteņu panīkumu, pārliecinoši uzvar trešo setu 25-3. Atguvušās no šoka, mūsu meitenes ceturtajā setā sāk spēlēt kvalitatīvāk, bet ir jau par vēlu. Zaudējums setā 12-25, spēlē 1:3. Jebkurā gadījumā mūsu meitenes (Kristiāna Upeniece, Renāte Kozule, Anželika Ivanova, Renāte Malnača, Beāta Petrova-Kolosova, Beāte Pudule, Ērika Gribonika, Renāte Vaivode, Anastasija Baranova un Anastasija Lutinska) parādīja ļoti labu spēli, iegūstot 4. vietu priekšsacīkstēs, tiesības spēlēt LJČ finālā un nākošgad saglabājot vietu 1. līgā. Apsveicam!

Pēdējā spēle tikai nokārto formalitātes. Daugavpils BJSS pārliecinoši uzvar Limbažu, Salacgrīvas novadu sporta skolas komandu 3:0 un izcīna 2. vietu, savukārt vidzemniecēm jāsamierinās ar pēdējo 8.vietu priekšsacīkstēs.

Tātad finālā Preiļu BJSS būs jātiekas ar šīsdienas pretiniecēm Rīgas volejbola skola-2, kaimiņienēm Daugavpils BJSS, Zvejniekciema vidusskolas un Rīgas volejbola skola-1 komandām. Optimismam uz labu startu ir pamats. RVS-1 rudenī esam apspēlējuši un Daugavpils BJSS zaudējuši uz viņu laukuma ar traumētu sastāvu. Savukārt Zvejniekciemā zaudējām gripas izmocīti, bet Rīgas volejbola skola-2 šodien dabūja trūkties. Paldies spēles tiesnešiem Jevģenijam Nesterovičam un Žannai Kufinai par perfektu spēļu norisi! Vēlreiz apsveicam mūsu meitenes, vēlam izturību un veiksmi finālā!

Ne tik labi veicās „A” grupas 1. līgas 1992./1993.dz.g. jaunietēm. 2011. gada 5. martā Ropažos tika piedzīvoti sāpīgi zaudējumi līderēm Rīgas volejbola skola-1 un Zvejniekciema vidusskolas komandām. Līdz ar to priekšsacīkstēs tika izcīnīta 6. vieta, kas diemžēl liedz piedalīties finālā. Lai sadalītu LJČ 6.-10. vietu, preilietēm 23. un 24.martā Ropažos nāksies mēroties spēkiem ar Rīgas volejbola skola-3, Ropažu novada, Liepājas sporta spēļu skolas un Gulbenes BJSS komandām. Turnīrā jāiegūst 1.-3. vieta, kas saglabātu līdzdalību 2012. gadā 1. līgā. Tas ir īpaši svarīgi, jo mūsu komandā spēlē pārsvarā 1993./94.dz.g. jaunietes, un līdz ar to mēs varam kļūt par vieniem no favorītiem 2012. gada LJČ volejbolā jaunietēm. Lai veicas!