Tradicionālais 9. klases vakars Priekuļu pamatskolā

19.02.2011.

Nebaidoties no sala, kas negribēja atkāpties un uzstājīgi knieba degungalos, 19. februārī Priekuļu pamatskolā turpinājās skolas tradīcija – 9. klases vakara projekta prezentācija „TV tiešraide 9.vilnis”.


Uz šo neatkārtojamo pasākumu ieradās skatītāji, ar kuriem dalījāmies pozitīvās emocijās. Tiešraides sākumu pagodināja populārais mūziķis ”Lauris Reiniks” (Armands Pastars), kas ar savām karsējmeitenēm – bekvokālistēm iesildīja publiku mūzikas kanālā ar dziesmu „Skrienu”.
„Laika paZiņu” raidījumā ar Janvāra Rozīti (Jana Poplavska) noskaidrojām laika prognozi tuvākajam vakaram un meklējām atbildi uz jautājumu, kāpēc „smilšu rausis drūp un ārā jūk”. Vakara gaitā raidījumi turpinājās ar ļoti daudzveidīgu piedāvājumu.


„Tētiņu klubā” (Aivars Rožāns un Vasīlijs Fedotovs) tika diskutēts par tik nopietnu tēmu kā „Vai brālīti var nopirkt vai varbūt iemainīt pret trīsriteni, bet, ja ne tā, tad kā rast izeju – dabūt brālīti???”


Raidījums „Šeit un tagad? – Tur un tad!” kā psiholoģiskā trillerī atklāja iemaņas rindu mazināšanā pie zobārsta (Santa Dronga, Armands, Jānis Ivbulis). „Bez staba” (Jānis, Andrejs Šindarjovs) šoreiz vēstīja par notikumiem ar un ap transporta līdzekļiem, kad pie stūres iztapīgs vadītājs, bet priekšnieks nedaudz diktatorisks. Secinājums viens – katram jādara tas, ko pieprot vislabāk! Arī tad, ja ceļš ved tikai uz pirti.


Kā katru vakaru, arī dienišķo seriālu tīkotāji guva savu pozitīvisma devu kopā ar „ūdensRēga” galvenajām varonēm – Nūdeli (Jana), Bulciņu (Zane Rubene) un Spiedzi (Liene Pastare). Seriāla otrajā (un noslēdzošajā) sērijā darbība risinājās dīķmalā, un visu ekrānu piepildīja brīnišķo varžu (Santa, Liene, Kristīne Grīga) dziesmas. Tātad pavasaris tiešām būs!


Neizpalika raidījums „Laternu Mode”, kas deva ieskatu jaunākajās modes tendencēs. Priecēja Aivara pašmācības ceļā apgūtā ģitārspēle, kuras pavadījumā dzirdējām „Rūžeņu” un ko papildināja arī meiteņu skanīgās balsis, izpildot t.s. Priekuļu himnu „Kaija”.


Raidījums „Tautas klikucis” (Ainārs Bekmanis, Armands) šoreiz tika ieturēts Hičkoka stilā, un baložu uzlidojumam, kā izrādījās, ir tikai viens risinājums – slota un gružu lāpstiņa… lausku savākšanai.


Uz TV tiešraidi sniegoti slideno ceļu bija mērojuši slavenākie Latvijas šovu vadītāji „Jana Duļevska kā Agnese Zeltiņa” (Jana) un „Valters Krauze kā Valērijs Mironovs” (Kristīne) , arī žūrija (Ainārs kā „Agita Mironova”, Jānis kā „Agris Daņiļēvičs”, Armands kā „Leons”) un pašas Zvaigznes (Santa kā „Fredis” un Aivars kā „Bokseris”), lai skatītāji varētu sekot līdzi notikumiem šovā „Kaujies ar Zvaigzni!” Protams, uzvarēja skatītāju balsojums – draudzība, taču visiem tapa zināms arī fakts, ka laurus plūca un „mūsu mežā galvenais” tomēr ir Čiekurs – egles dēls („Fredis”).


Reklāmpauzēs vērojām ne tikai „Lēno (slēpto) SNICKERS reklāmu”, bet arī pavisam „noslēpto” „Kinder Pingui” reklāmu ar dīvainīšu sajūsmas dejām.


Kad laukā jau valdīja pilnīga tumsa un visi mazie bērni skatījās sapnīšus, ekrānā „iemājoja” pirmizrāde šausmu drāmai „Kas norāva lācītim kāju?” (16+) To ievadīja prologs – deja „Dipu, dapu! (Lācis nāk!)”, bet epilogā gandrīz atrasts vainīgais – deja „Te atkal es – Jānītis!”
Kad translācija bija gandrīz galā, raidījums „Aizkadri” iepazīstināja vēl neaizmigušos TV vērotājus ar tiešraides nodrošinātāju komandu. Bet vakara izskaņā skanēja dziesma „Man kabatā”, turklāt skatuvi pildīja pavisam īsti, balti mākoņi un dzīvas, siltas sveču liesmiņas…
Sakām lielu paldies ne tikai Zanes mammai Anitai Rubenei, kas mācīja mūs ritmiski kustēties un apgūt deju soļus, bet arī skolotājai Anitai Fedotovai par mūsu balsu „ieeļļošanu”.


Šis tradicionālais devītās klases projekts saliedēja un satuvināja klases kolektīvu. Paldies ne tikai mūsu stiprajam balstam – vecākiem – , bet arī visam skolotāju kolektīvam. Paldies 8.klasei par zāles dekorēšanu, studijas iekārtojumu (Jānis un Aigars), gaismošanas pienākumu veikšanu (Dairis).


Taču vislielākais paldies mūsu klases audzinātājai Diānai Bravackai. Bez viņas šī pasākuma norise nebūtu tik saistoša. Viņa dalījās ar mums savās idejās, saturēja mūs kopā, kā arī palīdzēja nodrošināt jaunāko tehnoloģiju iespējas tiešraides laikā.


Mums paliek atmiņas un video, par ko arī pēc gadiem, satiekoties salidojumos, varēsim priecāties – atgriezties laikā, kas mums bijis tik nozīmīgs un sirdij dārgs.


„Ja man pietrūks spēka nosargāt,
Ņem mani uz rokām…
Viskrāšņākās dēkas biedēs mūs,
Bet tikai – pa jokam!” (R.Kaupers)
Pasākuma bilžu galerija skatāma
http://www.skolasspogulis.anazana.com/lv/


Santa Dronga,
Priekuļu pamatskolas 9. klases skolniece


 

Pēdējās izmaiņas: 19.02.2011.