Ziemas vidū `Rakšos` sevi piesaka kamieļbērns Cēzars

10.03.2011.

Negaidīts notikums norisinājās ‘’Rakšos’’ , kad kā 8.marta dāvana dienas vidū pasaulē nāca kamieļbērns Cēzars. Šo pārsteigumu sagādāja kamieļmāte Fatima, kas Latvijā tika ievesta tieši pirms trim gadiem – 2008.gada 8.martā. Par Fatimas grūtniecību neliecināja ne mazākās pazīmes.


Cēzars piedzima svētdien, 6.martā. Ņemot vērā krasās gaisa temperatūras izmaiņas no svētdienas un pirmdienu, ‘’Rakšu’’ saimnieks Kristaps Blaus šo priecīgo notikumu paturēja tikai saimniecības darbinieku ziņā, kamēr tika gūta pilnīga pārliecība par Cēzara stabilo veselības stāvokli.


Cēzara dzemdības noritēja raiti, šobrīd kamieļbērna svars ir 32 kg, garums sasniedzis gandrīz 1,25 metrus. Cēzars pārtiek tikai no kamieļmātes Fatimas piena un jau patstāvīgi dodas āra pastaigā. Cēzara tēvs ir kamielis Sahibs, jo viņš vienīgais no visa kamieļu pulka ir pelēkā krāsā, kāda ir arī mazā Cēzara krāsa.


Līdz ar Cēzara piedzimšanu, ‘’Rakšu’’ saimniecībā šobrīd jau ir 6 kamieļi, kas ir stabils pamats kamieļu karavānas izveidei. Vasaras sākumā, ‘’Rakšu’’ kamieļus saimniecību papildinās vēl jauni kamieļi, kas tiks ievesti no citām ES valstīm. Kamieļu karavāna būs pilnīgi jauns un eksotisks pakalpojums, kas Latvijā būs pieejams jau šajā vasarā un tikai ‘’Rakšos’’.


Uz doto brīdi K.Blaus ir sagatavojis nepieciešamos dokumentus biedrības ‘’Latvijas kamieļu un kamieļu dzimtas dzīvnieku asociācija’’dibināšanai. Kā asociācijas galvenie mērķi paredzēti  – kamieļu un kamieļu dzimtas dzīvnieku audzēšana, vairošana, pārdošana un vienota kamieļu un kamieļu dzimtas dzīvnieku reģistra izveidošana, reģistrā norādot dzīvnieka dzimteni – ieceļojis no ES valsts vai dzimis Latvijā. Dzīvnieku apmācība un trenēšana cilvēku un mantu pārnēsāšanai,  karavānu un lamu terapijas organizēšanai, kā arī sabiedrības informēšana par kamieļu un kamieļu dzimtas dzīvnieku vērtībām un īpašībām. Nedaudz tālākā nākotnē, kad, pateicoties asociācijas biedriem un to aktivitātēm, būs izveidots dzīvnieku reģistrs, paredzēts organizēt arī dažādus pasākumus, piemēram, lamu skaistuma konkursus, kas ļoti populāri ārvalstīs.


Uz doto brīdi ‘’Rakšu’’ saimniecībā ir 32 dzīvnieki – kamieļi, lamas, alpakas un guanako.

Kontaktinformācija:
Kristaps Blaus: 29468635
Elija Krauze: 29272963


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.