Aldis Gobzems: Prasībai pārskatīt tarifus jābūt racionālai, nevis emocionālai

09.03.2011.

Ir būtiski saprast, ka par pamatu sūdzībai tiesā nevar būt nepatika pret kaut ko. Šajā gadījumā pret energotarifu kāpumu, jo jebkurai prasībai ir nepieciešams spēcīgs juridisks pamatojums. Tas, cik saprotams no publiskās retorikas, no juridiskā viedokļa, manuprāt, šobrīd iztrūkst.


Protams, no emocionālā viedokļa veroties, ir saprotama iedzīvotāju un uzņēmēju neapmierinātība par elektroenerģijas tarifu celšanu. Tīri cilvēcīgi, es arī labprāt maksātu mazāk par elektroenerģijas tarifiem. Taču šobrīd visas iesniegtās sūdzības faktiski ir balstītas uz emocijām, kurām nav racionāla juridiskā pamatojuma publiskajā telpā.


Līdz ar to no juridiskā viedokļa šī faktiski ir cīņa ar vējdzirnavām! Turklāt jāņem vērā, ka mūsu tiesas jau tā šobrīd ir pārlieku noslogotas un jebkuras šādas kampaņveidīgu prasību iesniegšana, iespējams, novilcinās patiešām svarīgu lietu izskatīšanu.


Jāņem vērā arī fakts, ka Sabiedriskais regulators jau ir izvērtējis jaunos AS „Latvenergo” tarifus un tos apstiprinājis. Šajā gadījumā tiesa var izskatīt tikai to, cik pareizi Sabiedriskais regulators ir izvērtējis AS „Latvenergo” tarifus, nevis vērtēt pašu tarifu pamatotību pēc būtības.


Papildus informācija:
Maija Dulle – Sūniņa
M.27791708


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.