Aicina apmeklēt Skolēnu Mācību Uzņēmumu starptautisko Festivālu un iegūt jaunas idejas!

11.03.2011.

Aicinām Jūs apmeklēt Skolēnu Mācību Uzņēmumu* starptautisko festivālu – 11. martā no plkst 14:00, tirdzniecības centrā „Riga Plaza” (Mūkusalas iela 71), kura laikā skolēniem pirmo reizi Latvijā tiks sniegtas tik plašas klātienē iepazīties ar Eiropas atzītākās mācību programmas Skolēnu Mācību Uzņēmumu dalībniekiem un viņu spējām zināšanas pārvērst biznesa projektos skolas laikā.
 
Festivāla laikā katram uzņēmumam būs jāprezentē savas biznesa idejas un paveiktais, pārliecinot žūriju un apmeklētājus par savas preces vai pakalpojuma vērtību un kvalitāti.
 
Latvijā notiekošais SMU festivāls būs viens no  šā gada lielākajiem Eiropā, jo vienkopus pulcēs 111 Skolēnu Mācību Uzņēmumus un viņu biznesa konsultantus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Somijas, Beļģijas, Norvēģijas, Bulgārijas, Nīderlandes, Dānijas un Lielbritānijas.
Latviju pārstāvēs 50 labākās no 560 šogad reģistrētajām SMU.


Festivālā piedalīsies dalībnieki no Rīgas, Balviem, Cēsīm, Priekuļiem, Liepājas, Garozas, Iecavas, Gulbenes, Iecavas, Bauskas, Jelgavas, Kuldīgas, Talsiem, Preiļiem, Līvāniem, Jēkabpils, Madonas, Valmieras un Limbažiem.


Skolēnu Mācību Uzņēmumu (SMU) festivālu organizē biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JAL), sadarbībā ar SMU programmas stratēģisko atbalstītāju Baltijas valstīs – Swedbank.


SMU gadatirgus apmeklētājiem būs atvērts no plkst. 14.00-17.00, tāpēc lūgums skolām organizēt grupu braucienus, lai iepazītos ar visas Eiropas pieredzi un aicinātu skolēnus piedalīties šajā programmā nākošajos mācību gados!


Festivāla atklāšanas ceremonijā piedalīsies ar Izglītības uz zinātnes ministrs Rolands Broks, kurš ir novērtējis programmas nozīmi un iepazīsies ar skolēnu idejām.


Lai iepazītos ar Skolēnu Mācību Uzņēmumu paveikto un aicinātu jauniešus būt aktīviem un uzņēmīgiem, plkst. 15:00 gadatirgu apmeklēs Valsts prezidents Valdis Zatlers. Gadatirgū piedalīsies arī ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere.


Apmeklētājiem tā būs lieliska iespēja iegādāties skolēnu ražotās preces, kā arī iepazīties ar viņu sniegtajiem pakalpojumiem, līdz ar to iesaistīties SMU vērtēšanā, balsojot par labāko SMU. Visi balsotāji piedalīties izlozē, kuras galvenā balva – Swedbank Open karte 100 Ls vērtībā!
 
Pievienojies mums arī – http://www.draugiem.lv/smufestivals2011/!


Vairāk informācijas par Festivālu un tā dalībniekiem – http://smu.lv/news/179


*Uzsākot SMU darbību, skolēni tiek virzīti uz inovatīvu, sociāli atbildīgu ideju ģenerēšanu un risinājumu meklēšanu, to realizēšanā izveidojot un attīstot savu uzņēmumu. Programmas laikā skolēniem tiek attīstīta ļoti svarīga kompetence – uzņēmējspējas, kas ir svarīgs nodarbinātības, konkurētspējas, ekonomikas izaugsmes priekšnoteikums zināšanu sabiedrībā.
SMU praktiskā mācību programma ir neatņemama mācību procesa sastāvdaļa gan ekonomikas, gan sociālo zinību, gan citos mācību priekšmetos gandrīz visās Eiropas valstīs. Eiropas Komisijas veiktais pētījums norāda, ka programmas absolventi pēc statistikas dibina savus uzņēmumus studiju laikā vai absolvējot augstskolu. Vidēji 15% no SMU dalībniekiem uzsāk savu reālo biznesu vecumā no 20 līdz 29 gadiem un 36% plāno uzsākt tuvāko trīs gadu laikā.
 
Ar cieņu,
Jānis Grandāns
Mārketinga vadītājs
 
Biznesa izglītības biedrība
Junior Achievement – Young Enterprise Latvija


Brīvības iela 33, Rīga, LV-1012
T./F. 67339656, 22079001
e-pasts:
jal@jal.lv
 
www.pirmaismiljons.lv
www.enudiena.lv
www.smu.lv
draugiem.lv/smu
draugiem.lv/citaholivuda
draugiem.lv/titan


 

Pēdējās izmaiņas: 11.03.2011.