Festivāls Dubaijā – iepirkšanās un izklaides paradīze

07.03.2011.

Dubaija, Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) modernākā pilsēta, šogad atkal atgūst iepirkšanās mekas pozīcijas pasaules pieprasītāko kūrortu vidū, jo tieši Dubaijā norisinājās iepirkšanās un izklaides festivāls, kas piesaista vairākus miljonus tūristu no visas pasaules.


Vienā no septiņiem emirātiem AAE, izaugusi pilsēta ar nosaukumu Dubaija, kas pēdējo divdesmit gadu laikā kļuvusi par atraktīvāko tūristu galamērķi austrumos, nevainojami apvienojot to eksotiku ar izsmalcinātu rietumu civilizāciju kultūru. Pavisam nesenā šīs vietas vēsture liek sajust cilvēces varenību tādā gaismā kā nekur citur, jo iespaidīgā pilsētas infrastruktūra izveidota nieka trīsdesmit gadu laikā un tas šķiet neticami, veroties uz tās arhitektūras šedevriem. Dubaija ir ideāla gan mierīgai atpūtai pludmalē, gan biznesa darījumiem, kā arī kultūras un izklaides pasākumu baudīšanai visa gada garumā. Tā ir notikumiem bagāta vieta, kuras piedāvājumu tūristiem jebkurai citai vietai ir grūti pārspēt.


Viena pasaule, viena ģimene, viens festivāls
Kopš pirmās reizes, kad 1996.gadā Dubaijā notika iepirkšanās festivāls, to apmeklējuši 40 miljoni tūristu, bet 2010. gadā tika pārsniegts 3 miljonu apmeklētāju skaits. Festivāls noris veselu mēnesi līdz pat februāra beigām un tā sauklis šogad ir „Viena pasaule – viena ģimene – viens festivāls”. Pasākums paredzēts dažāda vecuma cilvēkiem un ģimenēm ar bērniem, piedāvājot iegādāties visdažādāko kultūru un zīmolu preces ar kārdinošām atlaidēm, kā arī piedalīties un vērot neskaitāmus izklaides pasākumus un šovus.


Solvita Stalneka, tūrisma operatora „Go Adventure” Latvijas biroja vadītāja: „Ko līdzīgu iepirkšanās festivālam Dubaijā izklaides cienītājiem piedāvāt ir grūti. Notikuma vērienīgā programma un svētku atlaides spēj piesaistīt miljoniem tūristu. Tas viennozīmīgi ir gada lielākais notikums izklaides tūrismā, kam daudzās pasaules valstīs tūristi gatavojas savlaicīgi. Dubaija ir unikāla vieta – tās infrastruktūra, kultūra, daba un atpūtas iespējas ir elpu aizraujošas savā krāšņumā. Turklāt austrumu kultūra un rietumu servisa kvalitāte, ir smalki apvienotas vienā veselumā, piemērojoties visaugstākajām prasībām, vecumam un jebkuram gadalaikam.”


Izklaides un iepirkšanās meka
Festivālā sastopami mākslinieki, mūziķi un akrobāti, vakaros vērojama uguņošana, veikalos tiek piedāvātas atlaides līdz 90%, nopērkama dažādu kultūru produkcija, kas pieejama teju zem viena jumta – globālajā ciematā, kur notiek arī dažādu maltīšu degustācijas. Sporta pasākumi, atrakcijas bērniem, karnevāli, šovi, ekskursijas un muzeji – tas viss notiek vienā tuksneša ieskautā pilsētā ar zilas pludmales krastā. Notikuma greznību jo īpaši raksturo katru dienu pieejamais zelts desmit tonnu apmērā. Iespējams arī kaulēties par tādām lietām kā rotas, auto, kosmētika, elektronika, apģērbi, interjera elementi un citām, kas apskatāmas pie vairāk kā 6000 tirgotāju.


„Globālajā ciematā” piedalās 45 dažādu kultūru pārstāvji, piedāvājot iepazīties ar savu kultūru. Iespējams apmeklēt cirka šovus, karnevālus, mūzikas pasākumus ar pasaulslavenu mākslinieku piedalīšanos, piemēram, Amy Winehause un Pharell Williams, modes skates, deju uzvedumus, salūtus, izsoles un izlozes, paklāju oāzi, pasākumus parkos un ielās, un daudzus citus. Šogad, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, Dubaijas iepirkšanās festivālā pieejami īpaši daudz izklaides pasākumi. Arī tiem, kas uz Dubaiju nav devušies kaut ko iegādāties, šis pasākums ir vieta, kur baudīt kultūru, izklaidi, atpūsties pludmalē vai doties izpētīt tuksnesi, kurā var itin labi patverties no pilsētas kņadas.


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.