CSP priekšniece Aija Žīgure šodien tiksies ar tautas skaitītājiem

07.03.2011.

Šodien Centrālā statistikas pārvaldes (CSP) vadītāja Aija Žīgure tiksies ar „GFK Custom Research Baltic” („GFK Baltic”) tautas skaitītājiem, lai sekotu līdzi apmācības procesam un klātienē pārliecinātos par to gatavību nozīmīgajam otrajam tautas skaitīšanas posmam.
CSP atgādina, ka vēl tikai četras dienas notiks tautas skaitīšana internetā www.tautasskaitisana.lv. Pēc tam no 17.marta līdz 31.maijam iedzīvotāju skaitīšana turpināsies klātienē, 1960 tautas skaitītājiem apmeklējot mājokļus.


„Otrais posms tautas skaitīšanā ir visnozīmīgākais, jo tajā klātienē 1960 skaitītājiem būs jāaptaujā lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju, par kuriem nebūs iegūta informācija elektroniskajā tautas skaitīšanā. Mūsu aprēķini liecina, ka vienam tautas skaitītājam būs jāiegūst informācija par aptuveni 1000 iedzīvotājiem. Tādēļ pirms vēl šī otrā posma sākšanās, svarīgi ir vēlreiz pārliecināties par to gatavību darbam un pārrunāt iedzīvotāju aptaujas procesa nianses, dažādas paredzamas un neparedzamas situācijas iedzīvotāju aptaujāšanas procesā,” atzīst CSP vadītāja Aija Žīgure.


Tikšanās laikā CSP vadītāja plāno pārrunāt vairākus būtiskus jautājumus ar „GFK Baltic” vadību, kas skar skaitīšanas procesu, un klātienē tikties ar daļu tautas skaitītājiem, lai sekotu līdzi to apmācīšanas procesam. Starp apspriežamajiem jautājumiem ir tautas skaitītāju informētība un izpratne par tautas skaitīšanā iekļautajiem jautājumiem, gatavība dažādām situācijām un spēja nodrošināt datu konfidencialitāti un datu drošību.


A.Žīgure uzsver, ka otrais tautas skaitīšanas posms būs arī vissarežģītākais, jo tā rezultāti būs tiešā veidā atkarīgi no iedzīvotāju iesaistes un vēlmes atbildēt uz tautas skaitītāju jautājumiem. Tāpēc CSP aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem un sadarboties ar tautas skaitītājiem.


Līdz 10.martam iedzīvotājiem vēl ir iespēja aizpildīt anketas elektroniski, autorizējoties sistēmā ar internetbankas identifikatoriem (Citadele, DnB NORD Banka, Latvijas Krājbanka, SEB banka, Swedbank) vai arī elektronisko parakstu.


Vairāk informācijas par 2011. gada tautas skaitīšanu meklējiet www.tautasskaitisana.lv vai zvaniet uz bezmaksas tālruni 80000777.


Centrālā statistikas pārvalde atgādina – 2011.gada 17.martā sāksies tautas skaitīšanas otrais posms, kad pie iedzīvotājiem, kuri nepaguva aizpildīt anketu elektroniski, dosies tautas skaitītāji. Tautas skaitītāji drīkst ierasies no plkst.7:00 līdz 21:00. Ikvienam tautas skaitītājam ir apliecība, īpaša datorsoma ar tautas skaitīšanas logo un kārtas numuru. Ja vēlaties noskaidrot tautas skaitītāja identitāti, zvanot uz bezmaksas tālruni 8000777, nosauciet skaitītāja vārdu, uzvārdu, savu dzīves vietu un uz datorsomas redzamo skaitītāja numuru. Ja rodas papildu šaubas, informējiet CSP darbiniekus, kuri sazināsies ar konkrēto skaitītāju, kuram ir izveidota tikai viņam zināma viņa identitāti apstiprinoša parole.


2011.gada tautas skaitīšana Latvijā tiek veikta pirmo reizi pēc mūsu valsts iestāšanās Eiropas Savienībā, kā arī pirmo reizi iedzīvotājiem ir iespēja anketas aizpildīt arī elektroniski. 2011.gada tautas skaitīšanas mērķis ir iegūt pilnīgu informāciju par iedzīvotāju un mājokļu skaitu un struktūru Latvijā.


Tautas skaitīšana Latvijā tiek veikta ANO vispārīgās pasaules valstu iedzīvotāju skaitīšanas ietvaros un tiek organizēta saskaņā ar Tautas skaitīšanas likumu un Eiropas Parlamenta un Padomes 2008.gada 9.jūlija Regulu (EK) Nr.763/2008 par iedzīvotāju un mājokļu skaitīšanu.


Papildinformācija:
Aldis Brokāns
Centrālās statistikas pārvaldes preses sekretārs
T: +371 67366868
M: +371 29119849
E-pasts:
aldis.brokans@csb.gov.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.