Latvenergo koncerna vadība pateicas par janvāra vētras seku likvidēšanu

02.03.2011.

AS „Latvenergo” vadība aizvadītajās dienās pateicās Valsts robežsardzes, Zemessardzes, Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku brigādei, Gaisa spēku speciālistiem, kā arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vadībai par sniegto palīdzību janvāra vētras seku likvidēšanā.


Robežsargu un militārpersonu dislokācijas vietas apmeklēja, AS „Latvenergo” Drošības direktors Andis Bērziņš, AS „Sadales tīkls” Austrumu reģiona tehniskais vadītājs Raimonds Goģis,  Ziemeļaustrumu reģiona tehniskais vadītājs Ilmārs Sproģis un Balvu nodaļas vadītājs Andis Ločmelis.  Latvenergo vadības vārdā par sniegto palīdzību personīgi pateicības rakstus saņēma 237 roberžsargi un militārpersonas.


„Šai laikā, kas koncernam nebija viegls, mēs esam sapratuši, ka mums ir ļoti labi sadarbības partneri,” uzrunājot militārpersonas, sacīja A. Bērziņš, AS „Latvenergo” Drošības direktors.


Tiekoties ar Gaisa spēku speciālistiem Aviācijas bāzē Lielvārdē, AS „Sadales tīkls” Ziemeļaustrumu reģiona tehniskais vadītājs Ilmārs Sproģis, bāzes komandierim pulkvedim Aivaram Mežoram pateicās par atsaucību un piemiņai par sniegto palīdzību uzdāvināja arī vairākas fotogrāfijas, kurās iemūžināti no helikoptera uzņemtie kadri ar izpostītajām gaisvadu elektrolīnijām mežainajos apvidos.


Apmeklējot robežsargu posteni Latvijas austrumu pierobežā, Raimonds Goģis, AS „Sadales tīkls” Austrumu reģiona tehniskais vadītājs, robežsargiem par sniegto palīdzību izteica lielu pateicību, uzsverot, ka situācija vienlaikus bija gan ārkārtīgi grūta, gan izaicinoši neparasta, jo Latgalē pat vecie mežstrādnieki neatceras līdzīgas dabas parādības, un jau janvāra sākumā bija pilnīgi skaidrs, ka Latvenergo koncernam nepieciešama palīdzība.


Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes priekšnieks pulkvedis Arvīds Liepiņš svinīgajā pasākumā pateicās personālam par aktīvo piedalīšanos vētras seku likvidēšanā un uzsvēra, ka neviens nav atteicies doties palīgā Latvenergo koncernam elektrolīniju darbības atjaunošanā. „Tikām galā ar sniegu, un, ja Latvenergo speciālistiem vajadzēs, palīdzēsim tikt galā arī ar plūdiem,” noslēgumā sacīja pulkvedis.


Laika periodā no 2010. gada 26. decembra līdz 2011. gada 25. janvārim AS „Sadales tīkls” dabas stihijas bojājumu novēršanā strādāja vidēji 286 AS „Sadales tīkls” un darbuzņēmēju brigādes, maksimuma dienās bija iesaistīti vairāk nekā 1000 cilvēku 359 brigādēs. AS „Sadales tīkls” bojājuma vietu apsekošanai un novēršanai mobilizēja visus uzņēmuma resursus. Veiksmīgākai un operatīvākai apsekošanai palīdzību sniedza 15 Valsts Robežsardzes sniega motocikli un 25 NBS visurgājēji. Gaisvadu elektrolīniju bojājumu vietu identifikācijai Austrumu reģionā un Ziemeļaustrumu reģionā no 3. līdz 6. janvārim tika veikta trašu apsekošana ar Valsts Robežsardzes un NBS helikopteriem.   


Ilvija Līvmane, AS “Latvenergo”
Ārējās komunikācijas daļas projektu vadītāja
Tālr.: 67728815


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.