Atvieglo prasības dzīvnieku dalībai pasākumos

03.03.2011.

Zemkopības ministrija (ZM) izstrādājusi grozījumus Ministru kabineta (MK) 2004. gada 26. oktobra noteikumos Nr.895 „Kārtība, kādā organizējamas dzīvnieku sacensības, tirgi, izsoles, izstādes un citi pasākumi ar dzīvnieku piedalīšanos”, ko šodien izsludināja valsts sekretāru sanāksmē.


Izmaiņas noteikumos paredz, ka turpmāk praktizējošs veterinārārsts pirms dzīvnieku piedalīšanās pasākumā dzīvnieku klīnisko apskati veic tikai tad, ja dzīvniekam ir redzamas infekcijas slimības pazīmes vai rodas profesionāli pamatotas aizdomas par dzīvnieka veselības stāvokli.  Tāpat veterinārārsts pasākuma laikā zāļu līdzekļa, kas ietekmē tā dabiskās spējas (dopinga), kontroli, veic tikai tad, ja ir profesionāli pamatotas aizdomas par dzīvniekam ievadīto zāļu līdzekli.


Lai mazinātu administratīvo slogu ganāmpulku īpašniekiem vai turētājiem, izmaiņas noteikumos paredz, ka visiem liellopu sugas dzīvniekiem pases tiek izsniegtas tikai gadījumos, kad dzīvnieks tiek izvests uz citu Eiropas Savienības (ES) valsti vai trešajām valstīm. Līdz ar to liellopiem, kuri piedalās pasākumos Latvijas teritorijā, nebūs nepieciešama pase.


Noteikumu projekts stāsies spēkā pēc tā apstiprināšanas valdībā un publicēšanas laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”. 


Plašāka informācija: http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40209062
 
Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027622
viktorija.kalnina@zm.gov.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.