Preiļu Valsts ģimnāzijas sporta skolotājs Feoktists Pušņakovs piedalās Pasaules čempionātā biatlonā veterāniem!

04.03.2011.

Nu jau kuros gadus Pasaules čempionātu biatlonā veterāniem kuplina Preiļu Valsts ģimnāzijas sporta skolotājs Feoktists Pušņakovs – saviem draugiem, tuviniekiem un arī skolēniem vairāk pierasts kā Fēlikss. Arī šoreiz Fēlikss uz Somijas Kontiolahti, kur notiek arī pasaules kausa posma sacensības, devās to astoņu Latvijas sporta veterānu komandā, kurus nenobiedēja zemā temperatūra Somijā, kas turējās visa čempionāta garumā. Jau vairākus gadus pasaules čempionāta organizatoru rūpes ir uzņēmušies somi, kuru sportistu parasti arī ir visvairāk. Kā vienmēr kupla pārstāvniecība ir arī Krievijas biatlona veterānu saimei. Kā visos sporta veidos arī šeit dalījums grupās ir pa pieci gadi.


Tā 6 km sprintā ar 4 soda apļiem Fēlikss ierindojās 7.vietā, 10 km – 8.vieta, bet stafetē, otrās komandas sastāvā, kopā ar rīdzinieku Aigaru Lūsi un madonieti Jāni Putniņu tika izcīnīta astotā vieta. Pirmā komanda spēja aizķerties aiz bronzas godalgām. Pasaules čempionāta dalībnieka statusā šis čempionāts ir jau trīspadsmitais. Jautāts, kas ir tas dzinulis, kas liek nemitīgi gatavoties, tērēt savus līdzekļus, lai turp nokļūtu, Fēlikss nesatricināmi atbild – tā ir tā neatsveramā sporta svētku izjūta, kas valda sporta veterānu mačos, lieliskā sacensību organizācija un iespēja pacīnīties par IBU ( Starptautiskā biatlona federācija) medaļām ar kādreiz slaveniem pasaules biatlona grandiem plecu pie pleca. Biatlons ir tāds sporta veids, kur pēc tam var rēķināt kā būtu ja būtu un arī šoreiz pie veiksmīgākas šaušanas iespējams bija „ iebraukt” godalgās, bet tas jau ir cits stāsts un tā sižetu Fēlikss šķetinās nākošgad.


Arī mēs visi skolotājam Fēliksam novēlam veiksmīgus startus sporta arēnās, jo reti kurš sporta veterānu pasākums iedomājams bez tik ļoti sportam uzticīgā šī  cilvēka klātbūtnes! 


Leonīds Valdonis,
sporta pasākumu organizators Preiļu novadā 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.