Par iespējamo inficēšanos vai saslimšanu ar trakumsērgu PVD varēs ziņot arī brīvdienās

01.03.2011.

Latvijas Republikas
Zemkopības ministrija
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Republikas laukums 2, Rīga, LV – 1981. Tālr. 67027070, fakss 67027070
zm@zm.gov.lv, www.zm.gov.lv


Šodien, 1. martā valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādātos grozījumus Ministru kabineta (MK) 2010. gada 23. februāra noteikumos Nr.178 „Trakumsērgas profilakses un apkarošanas kārtība”. Noteikumos paredzēti vairāki tehniski un redakcionāli grozījumi, kas precizē un papildina trakumsērgas profilakses un apkarošanas nosacījumus.


Grozījumi noteikumos paredz, ka turpmāk aizdomas par dzīvnieka inficēšanos vai saslimšanu ar trakumsērgu Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) varēs ziņot ne tikai darba dienās, bet arī brīvdienās.


Dzīvnieku aizsardzības likumā ir noteikts, ka par klaiņojošiem dzīvniekiem nav uzskatāmi sterilizēti kaķi, kas uzturas pilsētās un lauku apdzīvotās vietās dzīvojamo māju tuvumā, līdz ar to izmaiņas noteikumos paredz rīcību ar sterilizētu, apzīmētu kaķi, ja pastāv aizdomas par šāda kaķa inficēšanos vai saslimšanu ar trakumsērgu.


Izmaiņas noteikumos paredz, ka turpmāk laboratorisko izmeklējumu rezultātus par iespējamo trakumsērgu nosūtīs ne tikai PVD un pilnvarotajam veterinārārstam, bet arī dzīvnieka īpašniekam vai turētājam.


Šobrīd ir noteikts, ka pastāvot aizdomām par lauksaimniecības dzīvnieka vai cita dzīvnieka inficēšanos ar trakumsērgu, ir jāveic sešu mēnešu novērošana, dzīvnieku nepārvietojot. Lai atvieglotu šo dzīvnieka īpašnieka vai turētāja slogu, grozījumi noteikumos paredz, ka turpmāk būs iespēja veikt lauksaimniecības dzīvnieka vakcināciju, atceļot dzīvnieka sešu mēnešu novērošanu un to nepārvietošanu.


Tāpat izmaiņas nosaka suņa, kaķa vai mājas (istabas) seska īpašnieka vai turētāja rīcību gadījumā, ja tas atsakās no dzīvnieka eitanāzijas. Tiek arī samazināts dzīvnieka novērošanas laika periods, ja pastāv aizdomas par inficēšanos vai saslimšanu ar trakumsērgu.


Izmaiņas noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”.
Papildus informācija: http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40204412&mode=mk&date=2011-03-01


Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67027622
viktorija.kalnina@zm.gov.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 01.03.2011.