Brīvprātīgais darbs `Meža dzīvnieku barošana`

01.03.2011.

Projektu nedēļai izvēlējāmies brīvprātīgo darbu. Lai labāk saprastu, ko tas nozīmē, noskatījāmies prezentāciju par brīvprātīgo darbu  Latvijā un ārvalstīs.


Savam brīvprātīgajam darbam izvēlējāmies apmeklēt dzīvnieku barotavu un aiznest cienastu stirnām. Piezvanījām mežsargam Jānim Abaronam un pajautājām, vai mēs varētu doties uz barotavu, un viņš pastāstīja, kad uz turieni labāk iet un kā tur nokļūt.


9. februārī mēs, 7. klases skolēni, apmeklējām dzīvnieku barotavu valsts mežā apmēram 6 km attālumā no skolas.


Bija auksta, vējaina diena, slidens ceļš  un  apgrūtinoša iešana ar smagajiem maisiem.  Līdzi mums bija dažādi dārzeņi – kartupeļi, bietes, burkāni, kāļi, āboli, graudi un siens.


Ejot satikām 3 stirniņas un ātros lēkšotājus zaķus, kuri skrēja uz barotavu  mūs tur sagaidīt. Kad ieradāmies, secinājām, ka šo barotavu apmeklē stirniņas, mežacūkas, dažādi putni, zaķi un visādi citi dzīvnieki.


Mēs bijām ļoti gandarīti par paveikto. Mēs turpat barotavā atpūtāmies un apskatījām apkārtni, redzējām janvāra vētrā nolauztos un noliektos kokus, kuri vēl nav spējuši atliekties taisni.


Barotava izskatījās kā māja, tikai bez sienām, tā bija liela, gatavota no koka un ietilpīga.  Pēc neilga laiciņa devāmies uz skolu. Ceļā mēs pārrunājām redzēto, klausījāmies mūziku. Dodoties uz skolu, ceļš šķita īsāks, jo nebija jānes smagie maisi ar cienastu dzīvniekiem. Atnākot uz skolu, mūs sagaidīja siltas un garšīgas pusdienas.

Pelēču pamatskolas
7.kl. skolnieces Diāna Kotāne un Aija Juhneviča


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.