Mans sniegavīrs

01.03.2011.

Pelēču pamatskolā no 7. līdz 9.februārim notika konkurss “Mans sniegavīrs”. Konkursā katrai klasei bija jāizveido viens vai vairāki sniegavīri. Tos vajadzēja “ieģērbt” dabīgu materiālu “apģērbā”, jo konkursa moto bija “Sniegavīri par tīru Latviju”. Skolēniem sniegavīrus palīdzēja celt klases audzinātājas.


Laika apstākļi nebija labvēlīgi, lai celtu sniegavīrus. Kad mēs cēlām sniegavīrus, tie kusa un sniegavīra ‘deguns’, “zobi” un ‘pogas’ izkrita no sniegavīra. Mums nācās sniegavīriem atkārtoti ielikt atpakaļ viņu ‘zobus’, ‘degunus’ un ‘pogas’. Sniegavīru celšana notika laukumā pie skolas. Mēs sniegavīrus cēlām 3 dienas , pirmajā dienā tos taisīja 5.-9.klases, bet 1.-4.klases sniegavīrus veidoja otrajā dienā, bet trešajā dienā mūsu “Sniega draugus” cēla skolotāji.


Sniegavīri bija atšķirīgi pēc auguma. Dažām klasēm sniegavīriem bija tēli, 1.un 3. klasei sniegavīri bija- “Ziemas draugi”, 2.klasei sniegavīrs saucās-‘Mazulis’, 4.klasei sniegavīrs- “Sniegotā vīra meita”, 5.klasei- “Šustrais”, 7.klasei “Slēpotājs”, 8.klasei sniegavīrs-“Robainais”, 9.klasei “Sētnieks”. 6.klasei bija sauklis “Dzīvo, audz tīrā Latvijā” , tāpēc viņi izveidoja sniegavīru, kurš bija tikai no dabīgiem materiāliem. Šāds tieši sniegavīru konkurss mūsu skolā notika pirmo gadu, bet ir bijis Sniega figūru un cietokšņu konkurss. Mums tas patika, un mēs vēlētos šādu konkursu katru gadu. Mēs novēlam, lai visās skolās būtu šāds konkurss un tikpat skaisti sniegavīri kā mums.


7.klases skolēni Laura Macijevska, Arta Šņepste, Matīss Kļavinskis


 

Pēdējās izmaiņas: 01.03.2011.