Populārākās svešvalodas Latvijā – angļu, spāņu un itāļu

17.02.2011.


Valodas centra Berlitz rīcībā esošie dati liecina, ka joprojām populārāko valodu topa augšgalā atrodas angļu valoda. Savukārt no „eksotiskajām” valodām latvieši iecienījuši spāņu, bet krievi– itāļu valodas.


Berlitz valodas eksperti atzīst, ka Latvijas iedzīvotāji, kam valsts valoda ir dzimtā, profesionālos nolūkos visbiežāk apgūst angļu valodu, kas arī izskaidro šīs valodas popularitātes pārsvaru pār citām biežāk apgūtajām valodām. Krievvalodīgo Latvijas iedzīvotāju interese par itāļu valodu skaidrojama ar šīs valodas prasmes lietderību darbā, piemēram, dizaineriem vai arī Itāļu restorāna vadītājiem, kuriem ikdienā jākomunicē ar itāļu kolēģiem.


Berlitz centra Latvijā direktore Inga Zeide: „Kā zināms, itāļi citas svešvalodas nepārzina tik labi, kā, piemēram, Skandināvijas vai Centrāleiropas iedzīvotāji, tādēļ tiem, kas vēlas strādāt Itālijā vai kopā ar itāļu partneriem, bieži nav citas iespējas, kā mācīties valodu. Atšķirīga situācija ir ar spāņu valodas popularitāti latviski runājošo vidū. Tā galvenokārt saistīta ar šīs valodas īpatnējo skanējumu un no latviešu valodas atšķirīgo temperimentu, kas, kā rāda mūsu pieredze, ir biežākais iemesls, kādēļ latviešiem spāņu valoda šķiet saistoša.”


Valodu apguve kļuvusi mērķtiecīgāka


Šobrīd samazinājies to cilvēku skaits, kas valodu apgūst hobija līmenī, bet pieaudzis to īpatsvars, kas svešvalodas mācās kāda konkrēta mērķa, visbiežāk tieši darba nolūkos. To, ka valodas retāk tiek apgūtas hobija nolūkā, ietekmējusi ekonomiskā situācija.


Berlitz centra Latvijā direktore Inga Zeide: „Šobrīd eksotiskākās valodu apmācības izvēlas mazāks cilvēku skaits, bet ir pieaudzis to īpatsvars, kas apgūst valodas darba dēļ. Katrā ziņā šobrīd ir jūtams, ka cilvēki vairāk ir vērsti uz rezultātu, zina, kādam mēŗkim vēlas apgūt svešvalodu. Interesanti, ka saglabājas pieprasījums pēc apmācībām autentiskā vidē – šādiem klientiem esam organizējuši valodu apmācības Berlitz centros ASV un Lielbritānijā.”


Berlitz valodu centrs dibināts pirms vairāk kā 130 gadiem ASV un tā izmantotās apmācību metodes sevi pierādījušas visā pasaulē. Latvijā Berlitz valodu centrs darbojas kopš 2002.gada. Pateicoties globālajam tīklam, centrs piedāvā saviem klientiem ātri un kvalitatīvi apgūt gan visierastākās, gan arī mazāk izplatītas svešvalodas.


Informāciju sniedza:
Inga Zeide
Berlitz valodas centra Latvijā direktore


Informāciju sagatavoja:
Inese Ozoliņa


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.