AS G4S Latvia rūpēsies par drošību Rīgas Zooloģiskā dārza Lauku sētā

14.02.2011.


Drošības risinājumu kompānija AS G4S Latvia turpmāk gādās par Rīgas Zooloģiskā dārza apskates objekta Lauku sēta iemītnieku drošību, to aprīkojot ar uguns trauksmes signalizācijas sistēmu.


Šī būs īpaša dāvana arī Lauku sētas apmeklētāju mīluļiem – četriem jaundzimušajiem pundurkazlēniem.Lēmumu atbalstīt Rīgas Zooloģisko dārzu G4S Latvia pieņēma pēc gada sākumā notikušā traģiskā ugunsgrēka Zebru mājā. Sadarbības ietvaros signalizācijas sistēma tiks uzstādīta 200 kvadrātmetru plašajam apskates objektam Lauku sēta, lai pasargātu to no ugunsgrēka.Ugunsgrēka gadījumā dūmu detektori reaģēs jau pie vismazākās dūmu parādīšanās, tādējādi maksimāli palielinot iespējas novērst iespējamās uguns nelaimes sekas.G4S par zoodārzu drošību rūpējas arī citviet pasaulē


Dažādi zooloģisko dārzu dzīvnieku mītnēm tipiski apstākļi, piemēram, siena putekļi, vilnas daļiņas, caurvējš u.c., ievērojami sarežģī ugunstrauksmes signalizācijas sistēmu uzstādīšanas iespējas. Tiesa, šis nav pirmais zoodārzs, par kura drošību rūpējas G4S grupas uzņēmumi pasaulē. Piemēram, G4S nodrošina apsardzi arī Padmaja Naidu Himalayan Zoological Park, kas atrodas Indijā.Ilze Jermacāne, AS G4S Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja: „G4S ar savu iniciatīvu vēlas ne tikai aizsargāt Zooloģiskā dārza mīluļus, bet arī pievērst sabiedrības uzmanību tam, ka nereti apdraudējumu apzināmies tikai tad, kad ir par vēlu. Mūsu uzdevums ir ikvienu aicināt rast iespējas pasargāt sevi un savu mājokli preventīvi. Ja tomēr caur šo skumjo Zoodārza pieredzi kāds mājoklis tiks aprīkots ar uguns trauksmes signalizāciju, tas jau būs solis uz priekšu drošības paradumu maiņai.”Rolands Greiziņš, Rīgas Zooloģiskā dārza valdes priekšsēdētājs: „Esam ļoti gandarīti par G4S Latvia izrādīto iniciatīvu un sniegto atbalstu zoodārza drošības līmeņa paaugstināšanā. Visu Zooloģiskajā dārzā esošo ēku aprīkošanai ar ugunstrauksmes signalizāciju ir nepieciešami lieli līdzekļi, kas lieti noderētu gan jaunās rāpuļu ekspozīcijas izveidei, gan pūču mītņu remontam vai citiem dzīvnieku dzīves apstākļus uzlabojošiem pasākumiem. Līdz ar to G4S Latvia palīdzība ir īpaši vērtīga un ļaus Rīgas zoodārzam 100 gadu jubilejas gaidās kļūt ne tikai drošākam, bet arī apmeklētājiem un dzīvniekiem pievilcīgākam.”G4S Latvia drošības eksperti aicina pievērst pastiprinātu uzmanību ugunsdrošībai, jo statistika liecina, ka ugunsdrošības riski ir sastopami visbiežāk un to sekas ir vissmagākās.Tāpat eksperti norāda, ka augstākam drošības līmenim lokālo dūmu detektoru vietā ieteicams izvēlēties apsardzes uzņēmuma Operatīvās vadības centram pieslēgtu signalizācijas sistēmu, kad, nostrādājot trauksmei, reaģēs apsardzes darbinieki, un ugunsgrēka gadījumā tiks izsaukti ugunsdzēsēji.Uzziņai par G4S Latvia


AS G4S Latvia ir vadošādrošības risinājumu kompānijaLatvijā, kas sniedz drošības pakalpojumus vairāk nekā 13 000 fiziskām un juridiskām personām, tostarp dažādu nozaru vadošajiem uzņēmumiem, kā arī klientiem valsts sektorā, izstrādājot individuālus drošības risinājumus un nodrošinot tehniskās un fiziskās apsardzes, kā arī montāžas un inkasācijas pakalpojumus. AS G4S Latvia ir TOP 10 lielākais privātais darba devējs valstī, nodarbinot vairāk nekā 1400 darbinieku.


G4S uzņēmums Latvijāir pasaulē lielākās drošības risinājumu kompānijas G4S plc grupas uzņēmums Latvijā. Šobrīd G4S plc darbojas vairāk nekā 110 valstīs, nodarbināto skaitam pārsniedzot 600 000 cilvēku.


AS G4S Latvia ir viens no retajiem uzņēmumiem nozarē, kas saņēmis Industriālo drošības sertifikātu, Atzītās aizsardzības organizācijas Atbilstības sertifikātu un sertifikātu atbilstoši ISO 9001:2008 prasībām.


Informāciju sniedza:
Ilze Jermacāne
AS G4S Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.