Tehnisko zināšanu un dekoratīvi lietišķās mākslas pamatu konkurss “ATRAKTĪVĀ MEHĀNIKA”

11.02.2011.

PREIĻU novada BĒRNU un JAUNIEŠU CENTRS


2011.gada 3.februārī ar konkursu 7.-9.klašu skolēniem „Atraktīvā mehānika” Preiļu novada bērnu un jauniešu centrs sāka šī gada tehniskās jaunrades pasākumu ciklu.


Tēma konkursam sasaistījās gan ar vēsturi – Senas Romas laika militāro tehniku, gan ar fiziku – ķermeņu deformācijas un kustības. Interesentiem vispirms vajadzēja sagatavot mājasdarbu – iepazīties  ar dažādu viduslaiku katapultu aprakstu un aizpildīt attiecīgu erudīcijas testu.


Patīkami pārsteidza lielais dalībnieku skaits – 46, kas sastādīja 24 komandas. Šoreiz visplašāk pārstāvēta bija Preiļu 1.pamatskola, tāpat piedalījās Dravnieku, Pelēču, Salas, Priekuļu, Vanagu, Silajāņu, Rožupes pamatskolu, kā arī Preiļu novada bērnu un jauniešu centra audzēkņi. Paldies ieinteresētajiem skolotājiem un vecākiem.


Praktiskais un reizē arī radošais uzdevums bija konstrukcijas montāža — katapultas makets, kuru vajadzēja izveidot no bambusa stienīšu komplekta, detaļas un mezglus sastiprinot  ar diegiem un līmi. Divas stundas pagāja lietišķi strādājot un nemanot, varēja sākt improvizētus  praktiskos testus, jeb valriekstu mešanu mērķī.


Mērķī mešanas sacensības izrādījās loterija – ja izmēģinājumos viss lidoja ļoti labi, tad sacensībās riekstiņi  ieskaites laukumā iekrita tikai dažām komandām. Faktiski tas arī noteica uzvarētājus, jo erudīcija un maketu konstruktīvais risinājums visiem bija labā līmenī, kas ļoti priecē. Labākie „šāvēji” un attiecīgi arī konkursa uzvarētāji bija Mārcis Mačāns un Maksims Konstantinovs no Pelēču pamatskolas. Otro un trešo vietu dalīja Edmunds Ķiršs un Daniels Fadejevs no Preiļu 1.pamatskolas 8.klases, un Dāvis Vilcāns un Juris Gribusts  Salas pamatskolas 7.klase. Atzinības saņēma – Preiļu novada bērnu un jauniešu centra pulciņa „Loģiskās rotaļlietas” audzēknis Eduards Ancāns, Vanagu pamatskolas 9. klases skolēni Jānis Romāns un Pauls Purviņš, Preiļu 1. pamatskolas 9. klases skolēni Jānis Lācis, Mārtiņš Brics un Jānis Sporāns.

Preiļu novada bērnu un jauniešu centra
izglītības metodiķis Guntars Ormanis


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.