Bruņoto spēku komandieris apmeklēs Zemessardzes vienības Latgalē

11.02.2011.

Piektdien, 11.februārī, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālmajors Raimonds Graube apmeklēs Rēzeknē un Preiļos izvietotās Zemessardzes vienības – 2.Zemessardzes novada štābu, 32.kājnieku bataljonu un 35.nodrošinājuma bataljonu.


NBS komandieris iepazīsies ar vienību uzdevumu izpildes gaitu, apmācību procesu un citiem dienesta organizācijas jautājumiem.


Tiekoties ar zemessargiem, ģenerālmajors Raimonds Graube vairākiem no viņiem pasniegs apbalvojumus par aktīvo dalību elektroenerģijas piegādes atjaunošanas darbos šī gada sākumā.


Vizītes laikā NBS komandieris tiksies arī ar Preiļu novada domes priekšsēdētāju Aldi Adamoviču, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāju Mihailu Bartaševiču un Rēzeknes novada domes priekšsēdētāju Monvīdu Švarcu, pārrunājot pašvaldību un Zemessardzes sadarbības jautājumus, tostarp notikušo sadarbību elektroenerģijas piegādes krīzes situācijā, kā arī sadarbību iespējamo plūdu prevencijas un to seku novēršanas darbos.


Jau ziņots, ka NBS elektroenerģijas piegādes atjaunošanas darbos iesaistījās 1.janvārī, ar kāpurķēžu visurgājējiem „BV-206” nodrošinot montieru piekļūšanu elektrolīnijām, kur dziļais sniegs un lielie attālumi traucēja operatīvi novērst bojājumus, bet sagatavošanās darbi tika sākti jau pērnā gada nogalē – 30.decembrī.


Ik dienu bruņotie spēki „Latvenergo” nodrošināja vidēji 14 visurgājējus, atjaunošanas darbos iesaistot aptuveni 28 karavīrus un zemessargus ne tikai Latgalē un Zemgalē, bet arī Kurzemē, kur arī vairākas dienas bija traucēta elektroenerģijas padeve.  


Informāciju sagatavojusi:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa.


 

Pēdējās izmaiņas: 11.02.2011.