Jaunās volejbolistes izcīna fantastisku uzvaru!

06.02.2011.

Dramatisks izvērtās „C1” grupas 1996./1997.g.dz. Preiļu BJSS meiteņu starts Latvijas jaunatnes čempionāta (LJČ) volejbolā 1. līgas 1. posma 2. sabraukuma sacensībās Zvejniekciemā. Svētdien, mūsu meitenes devās tikties ar sīvākajām konkurentēm par iekļūšanu finālā Zvejniekciema vidusskolas (Saulkrastu novads) un Rīgas volejbola skola(RVS)-3 komandām.

Kopš mūsu meitenes startē valsts mēroga sacensībās, tās ar savu spēli ir pierādījušas, ka ir vienas no stiprākajām Latvijā. Tāpēc uz jebkurām sacensībām mēs dodamies favorītu lomā un pretinieces šīm spēlēm gatavojas īpaši, jo uzskata – kas tie tādi Preiļi, pat kartē grūti atrodami! Dramatismu visā šajā piešķīra fakts, ka uz spēlēm devās praktiski otrais sastāvs, jo 3 pamatsastāva spēlētājas vai nu slimo, vai tikko izslimoja gripu, citas meitenes uz spēlēm neieradās citu iemeslu vadītas. Treneres Zojas Jakimovas pūles spēles pārnest vai atcelt netika sadzirdētas, jo Latvijas volejbola federācija maina spēļu grafiku tikai karantīnas izsludināšanas gadījumā, un arī pretinieces to nevēlējās, jo kāda problēma lielpilsētās nokomplektēt 2-3 spēlētāju sastāvus. Tā nu spēles uzsākām nevis favorītu lomā, bet ar domu nezaudēt punktus par neierašanos un neizkrist uz 2. līgu.

Pēc garā ceļa uzreiz pirmā spēle ar mājiniecēm. Spēles sākums apstiprina faktu, ka pēc nedēļu ilgas „gulēšanas”, rezervistu uztraukuma un pieredzes trūkuma dēļ, nekāda spēle nesanāk. Pirmais sets tiek zaudēts. Otrajā setā sāk iespēlēties pamatsastāva trijnieks Renāte Malnača, Anžela Ivanova un Kristiāna Upeniece. Pārējo meiteņu uzdevums ir tikai nepieļaut kļūdas un „novest” bumbu līdz tām. Tas izdodas un otrajā setā tiek svinēta svarīga uzvara! Pieredzējušās pretinieces ar vairākām Latvijas izlases spēlētājām sastāvā sāk spēlēt viltīgāk, izmantojot mūsu mazāk pieredzējušo spēlētāju uztraukumu. Diemžēl vēl kaut viena pamatsastāva spēlētājas trūkums neļāva apspēlēt Zvejniekciema meitenes. Beigās ļoti cienījams zaudējums 1-3.

Otrā spēle pēc 3 stundu ilga pārtraukuma ir ar RVS-3. Pretinieces redzot kā mums „negāja” pirmajā spēlē, jau līksmo un izaicinoši uzvedas, jo zaudētājs praktiski zaudē iespējas iekļūt finālā un būs spiests cīnīties ar 2. līgas labākajām komandām par palikšanu 1. līgā. Pirmais sets šo pretinieču pārliecību tikai pastiprina – pārliecinoši zaudējam. Vai niknums uz pretiniecēm un treneres „buramvārdi”, vai pretinieču pārlieku lielā pašpārliecība un līdzjutēju skaļais atbalsts, lika meitenēm sākt „rādīt brīnumus” uz laukuma. Otrais sets tiek pārliecinoši uzvarēts, trešais zaudēts un ceturtais atkal uzvarēts!

Izšķirošais 5. sets līdz 15 punktiem sākas trauksmaini. Nokļūstam zaudētājos 1-5. Nepalīdz pusminūtes pārtraukums 4-8. Laukumu maiņa. 4-9, liekas viss, meitenēm nav ne spēka, ne veiksmes. Spriedze, asaras un dusmas virmo sporta hallē. Pretinieces dāvā cerības stariņu-serve tīklā 5-9. Labas serves un lieliski komandas kapteines Kristiānas Upenieces uzbrukumi panāk izlīdzinājumu 9-9. Spēle punkts-punktā līdz 13-13. Un te beidzot pie mums atgriezās veiksme, varbūt lomu nospēlēja meistarība, bet pēdējos punktus dramatiskā cīņā paņem mūsu meitenes 15-13, spēlē 3-2!!! Īpaši gribētos izcelt un uzslavēt Kristiānu Upenieci, kuras lieliskā spēle grāva „zvaigžņoto” pretinieču aizsardzību. Kā arī Anželu Ivanovu un Renāti Malnaču, kas ar savu pašaizliedzību kaldināja šo panākumu! Paldies arī pārējām meitenēm, kuras pirmo reizi spēlējot 2 spēles bez maiņām, atzina, ka tas ir ļoti grūti!

Tagad mūsu sākotnējā bezcerība ir pārvērtusies lielā optimismā. No domām par 2. līgu nav ne miņas. Divās atlikušajās mājas spēlēs, kas notiks 13.03.2011, jāiegūst vismaz 2 punkti (par zaudējumu dod 1 punktu) un jāuzvar 3 seti, un mēs esam finālā! Bet tie ir tikai cipari, Preiļu BJSS meitenes ir noskaņotas tikai uz uzvaru! Apsveicam!