ERGO parakstīto prēmiju apjoms Baltijā pārsniedz 130 miljonus eiro

09.02.2011.

Saskaņā ar IFRS (International Fininacial Reporting Standards), ERGO parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms 2010.gadā Baltijā bija vairāk kā 130 miljoni eiro un peļņa pārsniedza 5 miljonus eiro.


Parakstīto prēmiju apjoms salīdzinājumā ar 2009.gadu krities par 7%, kas ir ievērojami mazāk nekā pērn, kad kritums pret 2008.gadu bija 31%. Vislabākos peļņas rādītājus izdevies sasniegt ERGO sabiedrībām Latvijā, sastādot 80% no kopējās ERGO peļņas Baltijā.


Dr.Kęstutis Bagdonavičius, ERGO valdes priekšsēdētājs Baltijā pērn sasniegtos darbības rezultātus un parakstīto prēmiju apjoma krituma samazināšanos vērtē kā uzskatāmu apliecinājumu tam, ka apdrošināšanas nozare Baltijā ir pārvarējusi zemāko ekonomiskās lejupslīdes punktu, un turpmāk prognozējama pakāpeniska situācijas stabilizēšanās.
„Aizvadītais gads ir līdz šim dinamiskākais ERGO grupas darbībā un apdrošināšanas nozarē Baltijā kopumā. Lielus izaicinājumus nozarē sagādāja sīvā konkurence, būtiskais cenu kritums, dabas stihijas un to ietekmē pieaugušais atlīdzību skaits. Ievērojamākais ERGO notikums 2010.gadā ir Baltijas dzīvības apdrošināšanas sabiedrību apvienošana vienotā Eiropas komercsabiedrībā ERGO Life Insurance SE, kas stiprinās ERGO konkurētspēju un pozīcijas dzīvības un veselības apdrošināšanas segmentā.


Ņemot vērā ekonomiskās situācijas stabilizēšanos, sasniegtos stabilos rādītājus un savlaicīgi tirgus situācijai pielāgoto stratēģiju un risinājumus, šogad prognozējam vēl lielāku parakstīto prēmiju kāpumu,” informē Dr.Kestutis Bagdonavičius.


Komentējot prognozes šim gadam,  Dr.Kęstutis Bagdonavičius norāda, ka apjomu pieaugums iespējams visos segmentos. Īpaši pozitīvi vērtējama situācija veselības apdrošināšanā, kur ar kopējo parakstīto prēmiju apjomu 13,3 miljoni eiro (+1,3% pret 2009.gadu) ERGO pērn izdevies sasniegt vislabākos rezultātus. ERGO šobrīd ir vadošais veselības apdrošinātājs Baltijā.
Tomēr iespējas paplašināt tirgus daļu ir gan nedzīvības apdrošināšanā, gan dzīvības apdrošināšanā, kur arī šogad prognozējamas tirgus aktivitātes, jaunu produktu ieviešana, kā arī esošo produktu pilnveidošana.


„Aizvadītie divi ekonomiskās krīzes gadi ir bijuši pietiekami ilga mācību stunda, kas, sekojot izmaiņām tirgū un pieprasījuma tendencēm ļauj prognozēt iespējamos attīstības scenārijus dažādos produktu segmentos. Šobrīd, kad nozarē atsācies kāpums, neredzu segmentu, kurā nebūtu iespējama izaugsme”, skaidro Dr.Kęstutis Bagdonavičius.


ERGO dzīvības un nedzīvības apdrošināšanas sabiedrību Lietuvā parakstītās prēmijas 2010.gadā sastāda 54,1 miljonus eiro, Igaunijā – 47,5 miljonus eiro un Latvijā – 28,6 miljonus eiro. Kopējā ERGO grupas uzņēmumu peļņa Baltijā pārsniedza 5 miljonus eiro, un lielākā daļa peļņas – 80% tika gūta Latvijā – 4,17 miljoni eiro, 417 tūkstoši eiro Igaunijā, un 421 tūkstotis eiro Lietuvā.
Līdzīgi kā iepriekšējos periodos, lielāko apdrošināšanas prēmiju daļu Baltijas valstīs veido transportlīdzekļu apdrošināšanas – KASKO (25,9 miljoni eiro), OCTA (26,6 miljoni eiro) un īpašuma apdrošināšanas prēmijas (21,1 miljoni eiro).


Savukārt atlīdzībās ERGO uzņēmumi Baltijā pērn izmaksāja 82,9 miljonus eiro, galvenokārt KASKO un OCTA apdrošināšanas gadījumos. Salīdzinot ar 2009.gadu, izmaksāto atlīdzību apjoms samazinājies par 20%. Lielākā izmaksātā atlīdzības summa 2010.gadā sastāda 164,9 tūkst. eiro un tā izmaksāta Latvijā par nozagtu būvdarbu tehniku (ekskavatoru). Lietuvā lielākā atlīdzība pērn izmaksāta par ugunsgrēka radītiem zaudējumiem – 112,9 tūkst.eiro apmērā, savukārt Igaunijā lielākā atlīdzība 2010.gadā izmaksāta par auto zādzību un sastāda 81,5 tūkst.eiro.


2010. gadā ERGO pārņēma Vital Life apdrošināšanas biznesu Lietuvā un Latvijā, un uzsāka sadarbību ar DnB NORD banku Lietuvā un Latvijā. Ceļojumu apdrošināšanā ERGO sabiedrības Baltijā pērn kļuva par aviosabiedrības airBaltic sadarbības partneri. Savukārt veselības apdrošināšanā sadarbībā ar Eiropas lielākās privātpersonu veselības apdrošināšanas sabiedrības DKV grupas uzņēmumu DKV Globality ERGO kļuva par pirmo apdrošināšanas sabiedrību Baltijā, kas piedāvās iespēju iegādāties visā pasaulē derīgu veselības apdrošināšanas polisi. 2010. gadā ERGO Baltijas valstīs attīstīja vairākus produktus, ieviešot kompleksus risinājumus, tostarp DubultOCTA Latvijā – pirmo OCTA polisi, kas darbojas pēc tiešo zaudējumu regulēšanas principa; Igaunijā uzsāka Starptautisko tehniskās palīdzības atbalsta pakalpojumu KASKO klientiem un veiksmīgi pārgāja uz eiro norēķiniem; Lietuvā ieviesa mobilo KASKO pakalpojumu, kura ietvaros klienti stundas laikā var saņemt tehnisko palīdzību, servisu  un atbalstu.


Par ERGO apdrošināšanas grupu
ERGO ir viena no vadošajām apdrošinātāju grupām Baltijas reģionā, kas darbojas dzīvības,  nedzīvības, veselības un pensiju apdrošināšanas segmentos Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.
Baltijas valstīs ERGO pakalpojumiem, ekspertu zināšanām un finansiālajai stabilitātei uzticas vairāk kā 400 000 klientu.
ERGO apdrošināšanas sabiedrības Baltijā ietilpst ERGO Apdrošināšanas Grupā, kas ir viena no Eiropas lielākajiem grupām,  kas apvieno 135 apdrošināšanas sabiedrības 30 pasaules valstīs un apkalpo vairāk kā 40 miljonus klientu. ERGO Apdrošināšanas Grupas akcionārs ir Munich Re, kas ir vadošajā pārapdrošināšanas un risku apdrošināšanas sabiedrība pasaulē.


Plašākai informācijai:
Inese Kronberga
ERGO Latvija AAS
Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste
Tālr: 67081941; 29215409
Inese.Kronberga@ergo.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.