VM un EM ministri apmeklē „CIDO Grupa” sulu un minerālūdens ražotni un tiekas ar uzņēmuma vadību

03.02.2011.


„Valsts politikas veidošanā svarīgi ir sabalansēt sabiedrības un uzņēmēju intereses, lai tādā veidā valstī saglabātu ilgtermiņā konkurētspējīgas uzņēmējdarbības vides veidošanos un palielinātu sabiedrības zināšanas par sabalansētu uzturu,” tā pēc sulu „CIDO” un minerālūdens „Mangaļi” ražotņu apmeklējuma secināja veselības ministrs Juris Bārzdiņš, ekonomikas ministrs Artis Kampars un „CIDO Grupa” ģenerāldirektors Marijus Kirstukas.


M.Kirstukas tikšanās laikā uzsvēra, ka uzņēmums eksportē vairāk kā pusi no Latvijā saražotā sulu apjoma, un eksporta apjomu palielināšana par 25% trīs gadu laikā ir uzņēmuma prioritāte, galvenokārt Krievijas, Lietuvas un Igaunijas tirgus virzienā.Līdzsvars starp sabiedrības veselīgumu un uzņēmējdarbības izaugsmi


Gan ministri, gan „CIDO Grupa” vadība bija vienisprātis, ka turpmāk mērķtiecīgi jāstiprina ražotāju un valsts institūciju savstarpējā sadarbība, vienlaicīgi rodot līdzsvaru starp izglītojošiem un ekonomiskiem aspektiem, kas ir sabiedrības un valsts interesēs.


No vienas puses valsts ir ieinteresēta uzņēmumu izaugsmē, kas veicina nodokļu nomaksu valsts budžetā un nodarbinātību. No otras puses tai ir svarīgi, lai iedzīvotāji vairāk domātu par sabalansētu uzturu, kas ir nozīmīgs priekšnosacījums veselai sabiedrībai.


J.Bārzdiņš, veselības ministrs: „Valsts institūcijām un ražotājiem ar savām aktivitātēm ir jābūt sociāli atbildīgiem un jāveicina sabiedrībā sabalansēta uztura lietošana, kas ir viens no nosacījumiem iedzīvotāju veselības saglabāšanai. Tai pat laikā valsts politika jāveido tā, lai tā atbalstītu uzņēmumu izaugsmi ilgtermiņā. Veselīgu produktu ražošana ir veiksmīga uzņēmējdarbības joma, kura dažādos veidos būtu jāstimulē. Augstu vērtēju „CIDO Grupa” uzsākto diskusiju programmas „5 a Day” ieviešanai arī Latvijā, kuras mērķis ir veicināt vairāk augļu, dārzeņu un to sulu lietošanu uzturā. Šādas programmas, valstij sadarbojoties ar Pasaules Veselības organizāciju un uzņēmējiem, ir ieviestas daudzviet Eiropas Savienībā un tās uzrāda labus rezultātus.”Viens no trumpjiem – eksports


Ekonomikas ministrs A.Kampars tikšanās laikā atzinīgi novērtēja ražotāja „CIDO Grupa” īstenoto stratēģiju ekonomiskās recesijas laikā, uzņēmumam spējot saglabāt stabilus darbības rādītājus.


A.Kampars, ekonomikas ministrs: „Vienmēr esmu uzskatījis, ka Latvijas izaugsmes pamatā ir eksports, kas iespējams vienīgi gadījumā, ja valstī ir spēcīga ražošana. „CIDO Grupa” ir viens no ražotājiem, kas recesijas laikā spējis ne vien izdzīvot, bet arī sniegt nozīmīgu artavu valsts ekonomikā – kā stabils darba devējs, eksportētājs un nodokļu maksātājs – kopumā uzņēmums pērn nodokļos nomaksājis vairāk kā 9,7 milj.latu. Lielā mērā tas izdevies pateicoties „CIDO Grupa” prasmei elastīgi reaģēt uz vietējā un eksporta tirgus izmaiņām, kā prioritāšu noteikšanai, kas „CIDO Grupa” gadījumā bija uzņēmuma attīstība ilgtermiņā, veicot tam nepieciešamās investīcijas.”


Marijus Kirstukas, SIA „CIDO Grupa” ģenerāldirektors: „Strādāt ar labiem rādītājiem uzņēmumam izdevies, jo spējām savlaicīgi reaģēt uz recesijas pazīmēm un izstrādāt stratēģiju, tostarp būtiski diferencējot produktu portfeli un paplašinot eksporta apjomus. Pērn uzņēmumam izdevies palielināt saražotās produkcijas daudzumu par 5 %, salīdzinot ar 2009.gadu. Bez tam, neskatoties uz to, ka pārtikas produktu mazumtirdzniecība Latvijā 2010.gadā kritās par aptuveni 10%, „CIDO Grupa” spēja palielināt neto apgrozījumu Latvijā. Esam gandarīti, ka recesijas laikā izdevies noturēt līdera pozīcijas Baltijas tirgū un ielikt spēcīgus pamatus arī tālākai attīstībai. Kā ražotājs ļoti labi izprotam un apzināmies valsts politikas lielo lomu vietējo ražotāju konkurētspējas un izaugsmes nodrošināšanā, tādēļ ceram uz abpusēju dialogu un sinerģiju nākotnē.”


SIA „CIDO Grupa” ir vadošais bezalkoholisko dzērienu ražotājs Baltijā, kura produktu portfelī ietilpst gan sulas un nektāri, gan dzeramais ūdens un dabīgais minerālūdens u.c. SIA „Cido grupa” īpašnieks ir Skandināvijas otrs lielākais alus ražotājs – akciju sabiedrība „Royal Unibrew”.


Informāciju sniedza:
Inese Lielpinka
„CIDO grupa” pārstāve

 


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.