Veselības norēķinu centrs aicina sievietes izteikt viedokli par vēža savlaicīgas atklāšanas programmu!

04.02.2011.

LATVIJAS REPUBLIKAS VESELĪBAS MINISTRIJA
VESELĪBAS NORĒĶINU CENTRS
Cēsu iela 31 k-3, Rīga, LV-1012 • Tālr. 67043700 • Fakss 67043701 • E-pasts:
vnc@vnc.gov.lv


Jau tradicionāli 4. februārī visā pasaulē tiek atzīmēta Pretvēža diena, kuras mērķis ir paaugstināt iedzīvotāju izpratni par onkoloģiskām saslimšanām un aicinātu iedzīvotājus regulāri veikt veselības profilaktiskās pārbaudes. Pasaules Pretvēža dienas ietvaros Veselības norēķinu centrs aicina sievietes izteikt savu viedokli par valsts organizēto vēža savlaicīgas atklāšanas programmu.


Sievietēm 4.februarī no plkst. 9.00 līdz 17.00 būs iespēja zvanīt uz Veselības norēķinu centra bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 un atbildēt uz jautājumu – ,,Vai Jūs esat veikusi valsts apmaksātu dzemdes kakla un krūts vēža profilaktisko pārbaudi?”.


Informatīvās akcijas mērķis ir atgādināt sievietēm par iespējām veikt valsts apmaksātu dzemdes kakla vēža un krūts vēža profilaktisko pārbaudi un noskaidrot, vai sievietes, kuras saņēmušas uzaicinājuma vēstules, plāno veikt profilaktiskās pārbaudes, kā arī noskaidrot iemeslu, kādēļ netiek veiktas pārbaudes, ja vēstule tika saņemta.


Telefonakcijas laikā aicinām sievietes atbildēt uz sekojošiem jautājumiem:


• Vai Jūs esat informēta par vēža savlaicīgas atklāšanas programmu un uzaicinājuma vēstuļu izsūtīšanas kārtību?
• Vai Jūs, saņemot uzaicinājumu veikt profilaktiskās pārbaudes, tās veiksiet?
• Kādi ir iemesli, kāpēc neesat izmantojusi uzaicinājumu pārbaudīt savu veselību, ja vēstule tika saņemta?
• Vai Jūs esat saskārusies ar problēmām, veicot apskates? Kādām?


Jau ziņots, ka no 2009.gada Latvijā uzsākta vēža savlaicīgas atklāšanas programma, kuras ietvaros Veselības norēķinu centrs izsūta uzaicinājuma vēstules sievietēm, lai reizi trijos gados katrai Latvijas sievietei vecumā no 25 – 67 gadiem, ja viņa to vēlēsies, būtu iespēja veikt dzemdes kakla vēža izmeklējumu, un reizi divos gados vecumā no 50 – 68 gadiem būtu iespēja veikt mamogrāfijas izmeklējumu.


Toms Noviks
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Tālrunis: 67043709; 26655915
E-pasts:
toms.noviks@vnc.gov.lv
WWW: http://www.vnc.gov.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.