Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā tiks ierobežota plānveida pacientu uzņemšana

28.01.2011.

VSIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca”


Sakarā ar paaugstinātu saslimstību ar dažādu vīrusu izraisītām slimībām ar šodienu tiks ierobežota plānveida pacientu uzņemšana.


Bērnu slimnīca lūdz sabiedrības izpratni šajā situācijā. Lūgums vecākiem, kuru bērniem ir paredzētas plānveida operācijas vai izmeklēšana pirms došanas uz Bērnu slimnīcu zvanīt pa tālruni 67064941, lai gūtu apstiprinājumu paredzētai plānveida uzņemšanai.


Pacientu skaits ar dažādām vīrusu saslimšanām, kam nepieciešama akūta palīdzība un ārstēšanās stacionārā, ir palielinājies par vairāk kā divas reizes. Lai nodrošinātu akūto pacientu uzņemšanu slimnīcā ir pārprofilētas nodaļas gan Bērnu slimnīcā Torņakalnā, gan Bērnu slimnīcā Gaiļezerā. Šobrīd raksturīgā pacientu grupa, kura cieš no dažādām vīrusa saslimšanām, ir zīdaiņa un pirmskolas vecuma bērni.


Slimnīcas neatliekamās palīdzības nodaļa strādā pastiprināta režīmā un iespējams pagarināsies pacientu gaidīšanas laiks.


Katru gadu ziemas periodā paaugstinās saslimušo skaits ar augšējo elpošanas ceļu, gripas un citām vīrusu saslimšanām. Pirms vēršanās pēc palīdzības slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā pacientam būtu jākonsultējas ar ģimenes ārstu, veicot izmeklējumus un saņemot nepieciešamos norādījumus.Vecākiem BKUS ārsti iesaka ierobežot publisku pasākumu un lielveikalu apmeklējumus kopā ar bērniem. Nepieciešams bieži mazgāt rokas, vēdināt telpas, lietot vienreizējas lietošanas salvetes klepus, iesnu un šķaudīšanas gadījumā, tās tūlīt pēc lietošanas izmetot. Uzturā lietot dabīgus C vitamīna un fitoncīdu avotus (dzērvenes, cidonijas, ķiplokus, sīpolus u.c.), kā arī jāpievērš uzmanība laika apstākļiem atbilstošam apģērbam, atrodoties ārpus telpām.


Papildu informācija
Romēna Namniece
VSIA Bērnu klīniskā universitātes slimnīcas
Sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja
tālr. 67064483, mob. 29440276
e-pasts:
romena.namniece@bkus.lv
www.bkus.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.