G4S: stingrāki noteikumi apsardzes darbības likumā veicina interesi par sertifikāta iegūšanu

27.01.2011.

G4S mācību centra speciālisti informē, ka izmaiņas Apsardzes darbības likumā, kas no šī gada sākuma aizliedz pildīt apsardzes darbinieka pienākumus bez atbilstoša sertifikāta, veicina interesi par tā iegūšanu. Lielākais pieprasījums apgūt drošības speciālista profesiju vērojams vecuma grupā no 20-30 gadiem, kā arī to cilvēku vidū, kas vēlas pārkvalificēties.
G4S mācību centrs prognozē, ka interese par apsardzes darbinieka sertifikāta iegūšanu pieaugs gada pirmajā pusē.


Grozījumi likumā paredz stingrākus nosacījumus apsardzes darbinieka sertifikāta saņemšanai un pienākumu izpildei, piemēram, kontrolējošo institūciju pārstāvjiem pēc pieprasījuma nekavējoties jāuzrāda apsardzes sertifikāts.


 „Izmaiņas noteikti vērtējamas pozitīvi, jo tas ne tikai cels drošības jomā strādājošo kvalifikāciju un amata prestižu, bet arī novērsīs gadījumus, kad par apsardzes darbiniekiem strādā cilvēki bez nepieciešamajām zināšanām. Vērtējot G4S mācību centra darbu, jāatzīst, ka līdz šim tas vairāk orientējās uz pašas kompānijas jauno darbinieku apmācību, savukārt tagad pastiprināta interese vērojama tieši no citu juridisko un privātpersonu puses,” informē Anita Sāne, AS „G4S Latvia” Personāla departamenta direktore.


Drošības jomā strādājošā profils
Analizējot drošības jomā strādājošo profilu, G4S mācību centrs norāda, ka liela interese vērojama galvenokārt starp 20-30 gadus veciem cilvēkiem, tomēr kopumā interese ir no dažādām vecuma grupām. Bieži tie ir cilvēki, kas nolemj pārkvalificēties. Saskaņā ar G4S mācību centra aplēsēm no visiem mācību centra absolventiem vairums ir vīriešu, taču aptuveni 11% absolventu ir sievietes.


Ar mērķi pilnveidot sniegto pakalpojumu kvalitāti aizvadītajā gadā G4S mācību centrs organizēja dažādus kursus un mācības dažādiem uzņēmumā strādājošajiem speciālistiem profesionālo zināšanu līmeņa pilnveidei un uzturēšanai: „Profesionāla klientu apkalpošana”, „Efektīva pārdošana” „Darbinieku vadīšanas iespējas un izaicinājumi pārmaiņu laikā” u.c.


Uzziņai par G4S Latvia
AS G4S Latvia ir vadošā drošības risinājumu kompānija Latvijā, kas sniedz drošības pakalpojumus vairāk nekā 13 000 fiziskām un juridiskām personām, tostarp dažādu nozaru vadošajiem uzņēmumiem, kā arī klientiem valsts sektorā, izstrādājot individuālus drošības risinājumus un nodrošinot tehniskās un fiziskās apsardzes, kā arī montāžas un inkasācijas pakalpojumus. AS G4S Latvia ir TOP 10 lielākais privātais darba devējs valstī, nodarbinot vairāk nekā 1400 darbinieku.
G4S uzņēmums Latvijā ir pasaulē lielākās drošības risinājumu kompānijas G4S plc grupas uzņēmums Latvijā. Šobrīd G4S plc darbojas vairāk nekā 110 valstīs, nodarbināto skaitam pārsniedzot 600 000 cilvēku.
AS G4S Latvia ir viens no retajiem uzņēmumiem nozarē, kas saņēmis Industriālo drošības sertifikātu, Atzītās aizsardzības organizācijas Atbilstības sertifikātu un sertifikātu atbilstoši ISO 9001:2008 prasībām.
G4S Latvia ir viens no retajiem uzņēmumiem nozarē, kuram ir pašam savs mācību centrs darbinieku apmācībām un kvalifikācijas paaugstināšanai.


Informāciju sniedza:
Ilze Jermacāne
AS G4S Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja


Plašākai informācijai:
Signe Znotiņa, tel. 22016161; 67350501


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.