20. janvārī notika barikāžu atceres pasākums Aizkalnes pagastā

20.01.2011.

20. janvārī Aizkalnē, atceroties 1991.gada janvāra barikāžu laiku, tika dedzināts ugunskurs, kopā pulcējot bijušos barikāžu dalībniekus, tālaika aktivitāšu atbalstītājus un citus Aizkalnes iedzīvotājus, kuriem ir nozīmīgas Latvijas vēstures lappuses. Pie ugunskura tika atsauktas atmiņā janvāra dienas pirms 20 gadiem – kā apvienojās barikāžu dalībnieki toreizējā Raiņa kolhozā, kas tieši šos cilvēkus pamudināja doties uz Rīgu, kādas sajūtas un domas valdīja uz barikādēm.


Aizkalnieši 1991. gada janvāra dienās bija sardzē par Latvijas televīzijas torni. Ir pagājis laiks, ir daudz kas izvērtēts, un tagad var risināt atklātu sarunu par barikāžu laika notikumiem, uzvarām, kļūdām un varonību. Katram dalībniekam Aizkalnē ir savs stāsts, savs redzējums, tikai vienots secinājums – ja būtu nepieciešams, ietu atkal sargāt savu Latviju. Pēc viņu teiktā – mums ir jārunā latviešu valodā, jāpiekopj latviešu tradīcijas, jālieto Latvijas valsts atribūtika.


Tālākās sarunas un atmiņas par barikāžu laiku aizkalnieši nesteidzīgi risināja jau mīlīgākā atmosfērā – telpās pie tējas un pīrādziņiem.


Kā pateicību par vienotību un atbalstu Latvijas neatkarībai 1991. gadā katrs dalībnieks saņēma ziedus un pateicības vārdus no Aizkalnes pagasta pārvaldes.


Aina Kažemāka,
Aizkalnes pagasta kultūras darba organizatore


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.