Microsoft piešķir 890 000 ASV dolāru darba meklētāju apmācībai

24.01.2011.

Īsi pirms Ziemassvētkiem Microsoft piešķīra grantu 60  000 ASV dolāru apjomā, kā arī programmatūras ziedojumu 827 870 ASV dolāru apjomā Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijai (LIKTA). Ziedojuma mērķis – atbalsts darba meklētājiem un bezdarbniekiem datorprasmju pilnveidošanai un profesionālās karjeras attīstībai. Ziedojums piešķirts Microsoft Unlimited Potential programmas ietvaros.


2011.gadā Microsoft atbalstītais projekts tiks uzsākts septiņos Latvijas reģionos, sadarbojoties LIKTA, biedrībai „Vidzemes profesionālās izglītības centrs” (Valmiera), Ventspils Digitālajam centram, Jēkabpils Tālākizglītības un informācijas tehnoloģiju centram, Jelgavas reģionālajam pieaugušo izglītības centram, Preiļu NVO centram, SIA „Latinsoft” (Daugavpils) un biedrībai Apmācību projekti (Liepāja).


„Ņemot vērā ekonomisko situāciju, 2011.gadā atbalsta programma vērsta uz IT prasmju apguvi darba meklētājiem. Neatkarīgās izpētes kompānijas IDC 2009.gadā veikts pētījums liecina, ka līdz 2014.gadam pasaulē 90% darbu būs nepieciešamas IT prasmes. Tajā pašā laikā 30% iedzīvotāju Latvijā nekad nav lietojuši datoru, darba produktivitātes rādītāji ir starp zemākajiem Eiropā – aptuveni 25% no Beļģijas, Francijas vai Nīderlandes darba produktivitātes līmeņa. IT prasmes ir ļoti svarīgas šīs plaisas mazināšanā, tāpēc Microsoft kā IT kompānijai viena no sabiedrības atbalsta projektu prioritātēm ir investīcijas iedzīvotāju IT prasmju pilnveidošanā. Esmu gandarīts, ka vēl 300 Latvijas iedzīvotāji jau 2011.gada laikā varēs apgūt darba tirgum vitāli svarīgas prasmes,” saka Mindaugas Glodas, Microsoft vadītājs Baltijā, šobrīd arī Microsoft Latvia vadītāja v.i.


Saņemtā ziedojuma ietvaros jau 2011.gadā paredzēts veikt pilotapmācības un karjeras konsultācijas 300 darba meklētājiem, kas ietvers gan sākotnējo IKT prasmju līmeņa un nodarbinātības vajadzību apzināšanu, gan katram apmācāmajam individuāla mācību plāna izstrādi un realizāciju, gan konsultācijas iegūto prasmju izmantošanai savas karjeras attīstībā.


 

Pēdējās izmaiņas: 24.01.2011.