Latgales fotogrāfu biedrība sadarbībā ar Preiļu novada domi izsludina fotokonkursu `Latvijas fotogrāfi atklāj Latgali`

19.01.2011.

Lai piesaistītu Latvijas profesionālo un amatieru fotogrāfu talantus Latgales reģiona īpatnību objektīvai un atraktīvai atspoguļošanai, dokumentējot  Latgales tradicionālās īpatnības dažādās dzīves sfērās ar fotogrāfijas palīdzību, Latgales fotogrāfu biedrība sadarbībā ar Preiļu novada domi rīko fotokonkursu „Latvijas fotogrāfi atklāj Latgali”.


Konkursa noteikumi nosaka, ka attēliem jābūt uzņemtiem Latgalē un tajos jābūt ietvertām sadzīves parašām un tradīcijām, Latgales krāsām, ražošanai, Latgales reģiona cilvēku sadzīvei – viņu raksturu īpašībām, ticībai, Latgales dabai un atspoguļotām novada problēmām. Attēliem ir jāapmierina laikmetīgas vizuālās informācijas un labas fotogrāfiskās gaumes prasības.


Fotogrāfijām jābūt uzņemtām laika periodā no atmodas iesākumiem valstī līdz mūsdienām. No katra autora tiks pieņemti ne vairāk kā pieci darbi, kurus jāiesniedz līdz 2011. gada 1. septembrim. Konkursa rezultātus vērtēs kompetenta žūrija. Konkursa noslēgumā šī gada nogalē Preiļos tiks veidota foto izstāde.


Veiksmīgi noslēdzot pasākuma pirmo posmu, otrajā posmā ir paredzēts izdot fotoalbumu, kurš atspoguļotu Latgales reģiona dinamiskās attīstības tendences kontekstā ar tradicionālo kultūru, atspoguļojot Latgales etniskās īpatnības.


Galvenie konkursa uzvarētāji saņems vērtīgas balvas un rīkotāju diplomus saskaņā ar žūrijas vērtējumu dažādās nominācijās. Savukārt, visi autori, kuru darbi izturēs konkursa kritērijus, saņems atzinības rakstus, bet, ja darbi tiks iekļauti izstādē, arī izstādes katalogus.
Darbi iesniedzami personīgi vai arī iesūtāmi pa pastu „Latgales fotogrāfu biedrībai”, Raiņa bulvāris 9, Preiļos, LV-5301.


Latgales fotogrāfu biedrības vadītājs Igors Pličs un konkursa organizatori cer, ka katrs Latvijas, īpaši Latgales novados dzīvojošs fotogrāfs, aktīvi piedalīsies konkursā. Ar konkursa nolikumu varat iepazīties Preiļu novada domes mājas lapā www.preili.lv. Konkursa nolikumi ar sadarbības piedāvājumiem ir izsūtīti arī katrai Latgales pašvaldībai. Tālrunis uzziņām – 29121689, Igors Pličs, e-pasts: lauraplus@inbox.lv.


Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 19.01.2011.