Latvijā meklē dalībnieku vides ekspedīcijai Atlantijas okeāna dienvidos

19.01.2011.

Vides projekts „Pēdas” un sadzīves tehnikas ražotājs Electrolux meklē apkalpes locekli – reportieri starptautiskajai plastmasas vākšanas un izpētes ekspedīcijai Atlantijas okeāna dienvidos no 3. – 14. martam. Uz reportiera vietu var pieteikties no visas pasaules, arī no Latvijas. Ekspedīciju organizē pētījumu organizācija 5 Gyres.


3. martā plastmasas vākšanas un izpētes ekspedīcija sāksies no Bīgla kanāla, Argentīnā, un pēc jūrā pavadītām 11 dienām, tā noslēgsies Valdivia, Čīlē. Neparastā ekspedīcija nebūs atpūta kūrortā, bet nopietns un aizraujošs darbs. Reportiera pienākums būs informēt par ekspedīciju un tās atklājumiem blogā Vacfromthesea, kā arī iesaistīties visas komandas ikdienas darbā, sniedzot ieguldījumu pasaules jūru un okeānu glābšanā.


Pārējie 13 komandas biedri būs profesionāli kuģa apkalpes darbinieki – sertificēts kuģa kapteinis un ekspedīcijas vadītājs, kā arī cilvēki, kas jau agrāk vadījuši dabas aizsardzības misijas. Komunikācija ar ārpasauli būs ļoti ierobežota un dzīvošana uz kuģa būs diezgan cieša, jo tā izmērs ir 20 m x 5,5 m. Brīvdienas ekspedīcijā neeksistē, jo kuģis jūrā būs 24 stundas diennaktī, kas nozīmē, ka vienīgā ainava visapkārt būs jūra. Ekspedīcija ir bez maksas, arī ceļš līdz Argentīnai un pēc tam no Čīles uz mītnes valsti tiks apmaksāts. Vairāk informācijas par ekspedīciju: http://www.panexplore.com/images/stories/PDF/welcome_disclaimer.pdf


Pieteikšanās:
Jāuzņem īss video, kurā jāmin vārds un uzvārds, dzīvesvieta (pilsēta un valsts), jāizklāsta piemērotība un pienesums ceļojumam. Video jāievieto Youtube un saite jānosūta uz e-pasta adresi: electrolux@vacfromthesea.com Pieteikšanās līdz 31. janvārim.


Prasības reportierim – apkalpes loceklim:
– Jābūt ārkārtīgi lielai interesei par vides aizsardzību, īpaši par plastmasas piesārņojumu jūrās
– Jābūt pieredzei rakstīšanā un fotografēšanā
– Jābūt labam komandas biedram, labprātīgi iesaistoties darbos uz kuģa (jāstrādā maiņās, jāpiedalās maltīšu gatavošanā un tīrīšanā, kā arī jāasistē pētniekiem, kad tas nepieciešams)
– Jāspēj nopeldēt 200 metrus
– Jāspēj pacelt 1/3 smagumu no sava svara
– Jāvar sazināties angliski


Vairāk informācijas par pieteikšanos interneta vietnē www.vacfromthesea.com


Ekspedīcijas laikā savāktie paraugi tiks nogādāti Jūras laboratorijā, Kalifornijā. Pēc tam tie tiks nosūtīti uz Electrolux, lai kļūtu par izstādes Vacfromthesea eksponātiem, piemēram, pārtaptu par putekļusūcējiem.


Uzziņai:
5 Gyre ir pētniecības organizācija, kuras misija ir veikt pētījumus un stāstīt par plastmasas piesārņojuma pasaules okeānos globālo ietekmi.Atbalsts 5 Gyre ekspedīcijai ir daļa no Electrolux starptautiskā projekta Vacfromthesea, kas Latvijā zināms kā Plastmasas karma. Vacfromthesea mērķis ir pievērst cilvēku uzmanību plastmasas piesārņojuma problēmai pasaules jūrās un okeānos. Klusajā okeānā peld plastmasas salas, kuru apjoms pārsniedz divas ASV teritorijas, taču industriālai pārstrādei izmantojamās plastmasas nepietiek. Electrolux radījis piecus putekļusūcēju modeļus, to korpusā izmantojot savākto plastmasu no Ziemeļu jūras, Indijas okeāna, Vidusjūras, Klusā okeāna un Baltijas jūras.


Seko līdzi Electrolux starptautiskajam projektam Vacfromthesea:
http://www.electrolux.com/vacfromthesea
www.twitter.com/vacfromthesea
http://5gyres.org/


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.