Go Adventure: Bruņoto nemieru Tunisijā dēļ pieaugs tūristu pieprasījums pēc Turcijas kūrortiem

18.01.2011.

„Lai gan Tunisija ir populārs Latvijas tūristu galamērķis vasarā, jau šobrīd ir skaidrs, ka plašie nemieri būtiski samazinās mūsu iedzīvotāju vēlmi doties uz šo Ziemeļāfrikas valsti.


Prognozējam, ka tā vietā pieaugs mūsu iedzīvotāju pieprasījums pēc Turcijas kā tūrisma galamērķa, kas atpūtas un piedāvāto iespēju ziņā pārspēj Tunisijas kūrortus,” tā paredz tūroperatora „Go Adventure” Baltijā direktore Oksana Golovina.


Viena no ekonomikas pamatnozarēm Tunisijā ir tūrisms, tādējādi nemieri pasliktinās ekonomisko situāciju valstī, kas arī sākotnēji bija viens no nemieru cēloņiem. Lai gan gaisa satiksme Tunisijā darbojas kā iepriekš un nav ziņu par cietušiem tūristiem vai to, ka nemieri būtu sasnieguši pludmales kūrortus, tūrisma kompānijas Eiropā, tostarp „Go Adventure”, aicina tūristus, kam nav īpaša nepieciešamība uzturēties Tunisijā, nedoties uz šo valsti līdz situācija normalizēsies.


Oksana Golovina, „Go Adventure” Baltijā direktore: „Tunisija ir ļoti populārs eiropiešu tūrisma galamērķis, taču pašreizējā situācija uz ilgu laiku varētu likt tūristiem būt piesardzīgiem par šī galamērķa izvēli. Jau šobrīd var novērot, ka tie tūristi, kuri plāno vasaras atvaļinājumu pavadīt Tunisijā, nomaina sava ceļojuma galamērķi ar Turciju. Tas arī ir loģisks solis, ņemot vērā, ka Turcija ir iekšpolitiski stabila valsts, bet piedāvāto tūrisma iespēju ziņā – līdzvērtīga.”


Kā atzīst O.Golovina, pastāv risks, ka līdzīga situācija, kāda šobrīd ir Tunisijā, var uzliesmot arī citās arābu valstīs, tādēļ tūrisma nozares attīstība šajā reģionā šobrīd tiešā veidā ir atkarīga no politiskās stabilitātes. Šobrīd šī reģiona valstu vadītāji un tūrisma nozares pārstāvji dara visu iespējamo, lai situāciju stabilizētu un lai notikumi Tunisijā neatstātu individuālu ietekmi uz katras valsts tūrisma nozari.


Tunisijā notiekošie nemieri izraisījuši haosu galvaspilsētas Tunisas ielās jau vairāku nedēļu garumā. Situācija vairs nav prognozējama. Vairākas Eiropas aviokompānijas savus reisus uz Tunisiju ir atcēlušas, starptautisko čarterreisu satiksme uz šo valsti daudzviet ir atcelta līdz trešdienai. Lielākās Eiropas tūrisma firmas ir evakuējušas savus tūristus no Tunisijas. Nemieru dēļ valstī ir izsludināts ārkārtējs stāvoklis, kura laikā ierobežotas pilsoņu pulcēšanās brīvības, kā arī naktī noteikta komandantstunda. Nedarbojas vairākums veikalu, kā arī valsts un pašvaldību iestādes un skolas. Palikušajiem tūristiem iesaka uzturēties iekštelpās.


„Go Adventure” ir viens no straujāk augošajiem tūrisma operatoriem Baltijā, kas piedāvā vairāk nekā 50 tūrisma galamērķus uz Āfriku, Tuvajiem Austrumiem, Āziju, Eiropu un citiem pasaules reģioniem. Latvijā tas darbību uzsāka pērn pavasarī. Pērn Baltijā „Go Adventure” apkalpoto klientu skaits sasniedza vairāk nekā 10 000 personu. Igaunijā kompānija ir viens lielākajiem tūrisma operatoriem, kas ieņem pirmo vietu pēc pārvadāto tūristu skaita čarterreisos. Vairāk informācijas www.goadventure.lv.


Informāciju sniedza:
Oksana Golovina
„Go Adventure” direktore


Informāciju sagatavoja:
Inese Ozoliņa
29336923;
inese@repute.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.