ERGO izmaksājis pirmās 3.līmenī uzkrātās pensijas

18.01.2011.

Apdrošināšanas sabiedrība ERGO Latvija dzīvība jau izmaksājusi vairākas 3.pensiju līmenī uzkrātās pensijas. ERGO eksperti norāda, ka interese par 3.līmeņa pensijām decembrī palielinājusies pat par 50% nekā iepriekš vidēji mēnesī.


„Izmaksātās 3.līmeņa pensijas ir uzskatāms piemērs, kā parūpēties par papildus ienākumiem vecumdienās, bez nepieciešamības paļauties uz valsts vai citu personu labvēlību. Esam gandarīti par cilvēkiem, kuri savlaicīgi sāk rūpēties par savu labklājību vecumdienās, mērķtiecīgi sākot krāt līdzekļus papildus valsts nodrošinātai pensijai”, Deniss Sazonovs, ERGO valdes loceklis Baltijā.


ERGO eksperti skaidro, ka 3.pensiju līmenis ir privātā brīvprātīgā pensiju shēma, kas ikvienam paredz iespēju veidot papildu uzkrājumus pensijai pēc savas izvēles, ieguldot individuālos līdzekļus. Savukārt 1.līmenis ir valsts obligātā nefondētā pensiju shēma, kuru veido valsts garantētā pensija, bet 2.līmenis – valsts fondētā pensiju shēma, kur iedzīvotāji uzkrāj sev pensiju. Diemžēl ekonomiskās krīzes laikā valsts būtiski samazināja sociālo iemaksu likmes – no 8% uz 2%.


ERGO  3.līmeņa pensiju nodrošina ieguldījumus fiksēta ienākuma vērtspapīros, garantējot klientam uzkrāto summu. Turklāt papildus garantētajai summai, 3.līmeņa pensiju uzkrājumu veicējam ir iespēja papildus nopelnīt, jo visi līgumi piedalās apdrošināšanas sabiedrības peļņas sadalē. ERGO galvenā priekšrocība – klients var rēķināties ar garantēto pensiju, kas tiks izmaksāta līdz mūža galam kā optimāls papildinājums valsts pensijai vai arī garantētā izmaksu periodā pensija tiek mantota pensijas saņēmēja nāves gadījumā. ERGO apdrošināšanas sabiedrība izmanto pārbaudītus ieguldījuma veidus ar garantijām ilgtermiņā – pēdējos piecus gadus ERGO saviem klientiem nodrošināja 4-5% ienesīgumu eiro valūtā.


Decembrī dubultojas pieprasījums pēc pensiju apdrošināšanas
Deniss Sazonovs: „Situāciju, ka gada nogalē dubultojies pieprasījums pēc dzīvības apdrošināšanas, galvenokārt veicinājuši tādi faktori kā nodokļu atvieglojumi, ko iespējams saņemt pie uzkrājot līdzekļus pensijas 3.līmenī un veicot dzīvības apdrošināšanu un arī cilvēku psiholoģija – jaunu gadu sākt ar jaunu apņemšanos.”
Deniss Sazonovs norāda, ka kopumā šobrīd jaunākie ERGO uzkrājēji ir vecuma grupā „20+” un nereti uz vienu personu tiek noslēgti vairāki (2-3) apdrošināšanas līgumi, kad, piemēram, veic uzkrājumus savai pensijai un bērnu studijām.


Uzkrāto pensiju visbiežāk izvēlas saņemt vidēji 58 – 63 gadu vecumā
Deniss Sazonovs: „Pirmās ERGO jau izmaksātās 3.līmeņa pensijas uzkrātas neilgu laika periodu – vidēji 5 gadus. Šajā laikā uzkrātā ikmēneša piemaksa pie valsts garantētās pensijas, ko ERGO klienti izvēlējušies saņemt, ir ap 60 eiro jeb 42 lati. Protams, katrs gadījums ir jāvērtē individuāli – uzkrāto summu ietekmē gan izvēlētais ikmēneša iemaksu apjoms, gan vecums, kādā sāk uzkrāt. Piemēram, Rietumeiropas un Skandināvijas valstīs, kur uzkrāšanas kultūra ir ļoti attīstīta, vidējais pensiju uzkrāšanas periods ir 25-30 gadi, ik mēnesi dažādiem uzkrājumiem atvēlot ap 10% no mēneša ienākumiem.”
Atšķirībā no privātajiem pensiju fondiem, kur ar likumu noteikts, ka iemaksātos līdzekļus iespējams saņemt tikai sākot no 55 gadu vecuma, izvēloties veidot uzkrājumus brīvprātīgajā jeb 3.pensiju līmenī pie dzīvības apdrošinātāja, persona var izvēlēties ne tikai summas apmēru un izmāksājamo kārtību (vienreizējā summā vai ik mēnesi), bet arī vecumu, kādā saņemt uzkrāto pensiju. ERGO līguma noslēgšanas brīdī klientam piedāvā izvēlēties savu privātās pensijas saņemšanas vecumu un saskaņā ar ERGO datiem, pensiju apdrošināšanu visbiežāk izvēlas saņemt 58 – 63 gadu vecumā. Lielākoties uzkrāto pensiju izvēlas saņemt ikmēneša maksājumā, nevis visu uzkrāto summu uzreiz.


Pensiju apdrošināšanas aprēķins (ERGO piemērs)
Ja persona izvēlas noslēgt ar ERGO pensijas apdrošināšanas līgumu uz 25 gadiem ar ikmēneša iemaksu 70 eiro (~50 lati), tad uzkrātā ikmēneša pensija būs 145 eiro (~102 lati). Šo summu ERGO apdrošinātajai personai maksās katru mēnesi līdz mūža galam. Protams, klients var izvēlēties arī uzreiz izņemt visu uzkrāto kapitālu, kas attiecīgi būtu 28 286 eiro (19 879 lati), ko veido garantētais ienesīgums kopā ar papildpeļņu.


Par ERGO apdrošināšanas grupu
ERGO Latvija AAS un ERGO Latvija Dzīvība AAS pārstāv starptautisko apdrošināšanas sabiedrību ERGO, kas apvieno 135 apdrošināšanas sabiedrības 31 pasaules valstī.
ERGO ir vienīgā apdrošinātāju grupa Baltijā, kas darbojas dzīvības, nedzīvības, pensiju un veselības apdrošināšanas segmentos Baltijā, kopumā apkalpojot vairāk nekā 400 000 klientus.
ERGO apdrošinātāju grupa Baltijā pārstāv starptautisko apdrošināšanas grupu ERGO International AG, kas apvieno 135 apdrošināšanas sabiedrības 30 pasaules valstīs un apkalpo vairāk kā 40 miljonus klientu. ERGO International AG apdrošināšanas grupas mītne ir Diseldorfā, Vācijā un tās lielākais akcionārs ir starptautiskā pārapdrošināšanas sabiedrība „Munich Re”, kas ir viena no pasaulē vadošajām pārapdrošināšanas un risku apdrošināšanas sabiedrībām.


Plašākai informācijai:
 
Inese Kronberga
ERGO Latvija AAS
Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste
Tālr: 67081941; 29215409
E-pasts:
Inese.Kronberga@ergo.lv  


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.