Aizvadītajā gadā sociālajā virtuvē izsniegtas 5490 porcijas

14.01.2011.

Darbīgs gads bijis Preiļu novada Sociālā dienesta sociālajā virtuvē – tāpat kā iepriekšējos gadus, arī 2010. gadā siltas pusdienas bija iespēja saņemt trūcīgajiem, kā arī pensionāriem un invalīdiem, kuri atbilst minētā pakalpojuma saņemšanas kritērijiem.


Gada laikā sociālo virtuvi apmeklējušas 66 personas no 56 ģimenēm. No visām personām 31 ir ilgstošie bezdarbnieki, 19 – pieaugušie invalīdi, 14 – pensionāri un 2 bērni, tām gada laikā izsniegtas 4577 porcijas.


Īpaši pateicīgi par iespēju apmeklēt sociālo virtuvi ir pensionāri un invalīdi, kuriem grūtības sagādā ēdiena pagatavošana mājas apstākļos. Daudziem virtuves apmeklētājiem svarīga ir ne tikai pusdienu saņemšana, bet arī iespēja iziet sabiedrībā, satikt domubiedrus, pārrunāt sev aktuālus jautājumus gan ar sociālā darba speciālistiem, gan virtuves vadītāju Olgu Gribušku, kura daudziem kļuvusi par uzticamības personu.


Gada pirmos 5 mēnešus siltas pusdienas no sociālās virtuves saņēmuši arī Rudzātu speciālās internātpamatskolas Preiļu filiāles audzēkņi – jaunieši ar īpašām vajadzībām, kas, absolvējot minēto izglītības iestādi, šobrīd savu ikdienu pavada Sociālā dienesta dienas centrā un turpina izmantot sociālās virtuves pakalpojumu.


Līdzās ēdināšanas pakalpojuma nodrošināšanas funkcijai sociālā virtuve kļuvusi arī par prakses vietu Preiļu arodvidusskolas audzēknei, kura gan aizvadītajā gadā, gan šogad līdz jūnija vidum apgūst praktiskās mācības atbilstoši izvēlētājai mācību programmai pavāra specialitātē virtuves vadītājas vadībā.


Preiļu novada
Sociālā dienesta vadītājas vietniece
Anita Gāga

Pēdējās izmaiņas: 14.01.2011.