Skolēnu radošo darbu izstādes ”Ziemassvētku brīnums” atklāšana Preiļu Galvenajā bibliotēkā

06.01.2011.

 


28. decembrī Preiļu Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā tika atklāta izstāde „Ziemassvētku brīnums”. To ievadīja nodaļas vadītājas Vilhelmīnes Jakimovas uzruna. Atklāšanā piedalījās Preiļu 2. vidusskolas jaunie mākslinieki, viņu vecāki, skolotāji, draugi.


Mēdz sacīt, ka visskaistākais ir taisnība, vislabākais – veselība, vispatīkamākais ir sasniegt to, ko katrs vēlas un, protams, dāvāt citiem prieku. Radot savus darbus, katrs no jaunajiem autoriem vēlējās iepriecināt arī citus – vecākus, skolotājus, draugus, bet, šoreiz tas ir divkāršs prieks, jo visus izstādītos darbus varēs skatīt arī citi Preiļu bibliotēkas apmeklētāji.


Izstādē ir gan sākumskolas, gan pamatskolas, gan vidusskolas skolēnu darbi, bet to tēma bija visiem viena. Katrs gan varēja izvēlēties sev interesantāko darba tehniku – zīmēšanu, aplikāciju veidošanu no papīra vai no citiem materiāliem. Izstādē var redzēt arī dekoratīvus rotājumus no balta papīra. Citiem skolēniem tuvāka bija tehniskā grafika, jo te ir šajā tehnikā veidoti gan krāsaini, gan melnbalti darbi.


Pašiem mazākajiem māksliniekiem visvairāk patīk „kopēt” to, ko viņi redz, pamatskolas skolēnu darbos jūtama viņu individuālā pieeja, bet vidusskolas audzēkņu darbos pilnībā izpaužas viņu radošās idejas un fantāzijas.


Lielu paldies par šīs izstādes tapšanu gribas teikt sākumskolas skolotājām – N. Masenkovai, L. Osetrovai, L. Martinovai, I. Kovaļenko, pulciņa vadītājai O. Mihailovai un, protams, šīs izstādes organizētājiem – Preiļu Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļai un nodaļas vadītājai V. Jakimovai. 

Žanna Ļebedeviča, Preiļu 2.vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā
Inna Zenovjeva, Mākslas katedras vadītāja


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.